Про відкриття справи проти суддів з Бердянська розповів прокурор Запорізької обласної прокуратури Володимир Калюга, повідомляє Укрінформ.

Важливо Почали капати глюкозу: побратими "Сармата" голодують вже 21 добу, здоров'я погіршується

Прокурор зазначив, що відкрите кримінальне провадження стосується статті про завідомо неправосудне рішення. Якщо їхню провину доведуть, суддям за це може загрожувати до 5 років за ґратами.

Слід зазначити, що про розслідування справи прокурор розповів активістам, що прийшли під стіни прокуратури. Вони виступили на підтримку побратимів "Сармата", які голодують вже 24 день під Офісом Президента України.

Кого підозрюють у вбивстві "Сармата" й кого відпустив суд

  • Михайло Сігіда,
  • Євген Бродський,
  • Віктор Власюк — ймовірні організатори злочину,
  • Артем Матюшин,
  • Володимир Обухов,
  • Микола Ломака,
  • Максим Владимиренков.

Сігіду підозрюють в організації вбивства Олешка: він начебто організовував та координував дії виконавців, дав їм зброю, гроші та автомобіль. Обухов, як вважає слідство, був за кермом автомобіля, в якому й затримали зазначених вище чотирьох фігурантів у день вбивства Олешка.

До слова Це класична розтяжка для Зеленського, – Малюська про голодування військових під ОП

Ломака ж керував іншим автомобілем, яким приїхав сам та привіз Матюшина до помешкання "Сармата" з метою вбивства останнього. Матюшин здійснив вбивство, кажуть слідчі, а потім пересів до іншого авто, у якому вже сиділи Обухов та Владимиренков.

Для Євгена Бродського в червні суд вирішив змінити місце домашнього арешту. Все для того, аби він зміг на кілька днів зміг поїхати відпочити на море. Втім побратими "Сармата" певні: він їздив зустрічатися з іншими фігурантами.

Наприкінці травня, перед рішенням по Бродському, суд звільнив з-під варти одразу чотирьох підозрюваних: Михайла Сігіду, Миколу Ломаку, Олександра Обухова та Максима Владимиренкова.

Протест під офісом Зеленського

  • Після звільнення підозрюваних семеро ветеранів батальйону "Донбас" оголосили голодування під стінами Офісу Президента. Вони вимагають повернути назад до СІЗО чотирьох обвинувачених, яких раніше суд звільнив з-під варти під домашній арешт.
  • В Україні почалися акції на підтримку "сарматівців", зокрема, в Бердянську, Мелітополі, Запоріжжі та Маріуполі. 24 червня до ветеранів вийшов президент Володимир Зеленський. Він поспілкувався з ними та записав імена суддів і відпущених підозрюваних. Глава держави пообіцяв розібратися в ситуації.
  • Станом на 2 липня побратими голодують вже 24 день, а їхня кількість зросла з семи до дев'яти – до них приєдналися й інші побратими.