Про своє ставлення до Сивохо та його недовгої роботи в РНБО Єрмак розповів в інтерв'ю "Лівому берегу".

Раніше Це ще питання – хто грабував, – Сивохо нагадав про себе скандальною заявою про ЗСУ на Донбасі

"До платформи я не маю жодного відношення. Це була особиста ініціатива Сергія Сивохо. Я знаю, що він щира людина, у нього своя позиція, хтось її розділяє, хтось ні. Але він точно не зрадник, він – порядна людина. Багато по роботі над цією платформою було зроблено дуже кострубато. Це і привело до таких плачевних результатів", – зауважив він.

На думку глави Офісу Президента, дії Сивохо були щирими, але набрали неправильної форми.

Важливо думати над тим, як ти кажеш. В Україні понад 13 тисяч сімей втратили своїх близьких. Прийти їм сказати "Давайте миритися" – це неправильно. Гнів і обурення були справедливими. Але я впевнений, знаючи Сергія, що він це робив без злого умислу,
– наголосив Єрмак.

Водночас, він висловив сподівання, що Сивохо співпрацює з Міністерством реінтеграції і що його енергія та бажання принести користь будуть направлені у правильне русло. Єрмак також не виключив, що Сивохо може повернутися у велику політику. Він додав: з багатьма речами, які той робив, він не згоден. Ба більше – його про них не інформували.

Сивохо та скандал із Національною платформою примирення:

  • 12 березня Сивохо презентував Нацплатформу примирення і єдності. Під час презентації з уст Сивохо та його команди пролунали неоднозначні заяви. Зокрема, сам Сивохо назвав російську агресію на Сході України "внутрішнім конфліктом".
  • Під час цієї ж презентації на подію увірвалися активісти "Азову. Вони заявили, що їм цікаво, "чому Сивохо називає війну з Росією "внутрішнім конфліктом", а також "чому жодного разу не згадав у своїй промові про напад Росії на Україну".
  • Після цього виникла сутичка, в якій Сивохо добряче поштовхали. Поліція затримала 15 учасників сутички й суд обрав їм запобіжні заходи.
  • Втім, вже 30 березня Сергія Сивохо звільнили з посади позаштатного радника РНБО.
  • До цього з закликом до Данілова про звільнення Сивохо звернулися нардепи від фракції "Слуга народу". Аргументували це тим, що публічна діяльність Сивохо "викликає занепокоєння у суспільстві, створює публічну напругу, дискредитує президента та шкодить національним інтересам України".