Речниця Єврокомісії з питань міграції Аніта Хіппер заявила, що Євросоюз продовжить надавати тимчасовий захист для українців, незалежно від їхньої статі чи статусу, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також Які послуги будуть надавати консульства чоловікам за кордоном після тимчасового обмеження

Директива ЄС про тимчасовий захист продовжить працювати

За словами Хіппер, Директива ЄС про тимчасовий захист продовжує функціонувати.

Ми не проводимо розмежування між статтю або статусом військовозобов'язаного,
– сказала вона.

Водночас речник Єврокомісії Ерік Мамер додав, що наразі в ЄК не коментують заходів, що вживає український уряд. Єдине, що може зробити європейське відомство зі свого боку – це пояснити, яка зараз ситуація з українцями на території Євросоюзу.

Дивіться також Українці за кордоном не звільнені від обов'язків: Кулеба пояснив обмеження консульських послуг

Що передувало

  • 23 квітня МЗС України наказало дипломатичним відомствам призупинити консульські послуги для чоловіків у віці від 18 до 60 років за кордоном.
  • Відповідна норма діятиме тимчасово – до роз'яснення нового закону про мобілізацію.
  • Наразі військовозобов'язані громадяни мають змогу лише оформити посвідчення особи на повернення в Україну.
  • Також українські консульства продовжать надавати чоловікам за кордоном допомогу в повному обсязі у разі надзвичайних ситуацій, до прикладу ДТП, затримання, стихійні лиха тощо.
  • Крім цього, обмеження не стосуються ситуацій, коли отримувачем консульських послуг є не військовозобов'язаний чоловік, а його неповнолітня дитина чи підопічна особа. Тобто чоловік зможе оформити для дитини паспорт для виїзду за кордон, зареєструвати набуття дитиною громадянства України за народженням, зареєструвати народження дитини тощо.
  • Очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що скоро відомство надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для військовозобов'язаних чоловіків. Це відбудеться ближче до дати набуття чинності нового закону про мобілізацію, а саме до 18 травня.