Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у травні 2017 року.
Зокрема, найбільший відсоток симпатиків ЄС на заході нашої країні (78%) та у центрі (55%). Найвищий відсоток підтримки Митного союзу – на сході (31%). Водночас на півдні найбільший відсоток тих, які не хочуть вступати в будь-який економічний союз (37%).
Найвищий відсоток підтримки інтеграції до ЄС серед симпатиків "Самопомочі", "БПП Солідарність" (по 79%) та "Свободи" (78%), натомість за вступ до Митного союзу виступає понад третина прихильників партій "За життя" (38%) та "Опозиційний блок" (36%).
Кожен другий українець виступає за інтеграцію в ЄС
Трохи менше українців підтримує євроатлантичну інтеграцію – якщо б референдум про вступ до НАТО відбувся зараз, то 43% опитуваних голосували би "за", 30% – "проти", ще 13% не брали б участі у голосуванні.
Найвищий відсоток прихильників НАТО традиційно на заході країни (71%), натомість на сході 59% готові голосувати проти. Варто також відзначити 10-відсоткову різницю у підтримці/не підтримці приєднання до НАТО у вікових категоріях "до 35 років" та "51+" – 49% і 39% відповідно "за", 25% і 35% відповідно проти.
Хто готовий голосувати за вступ до НАТО: соціологічне дослідження