Про це розповів 24 Каналу політолог, директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко, зазначивши, що Європейський Союз почав більш відповідально ставитись до процесу допомоги для України. Європа сприймає це як інвестицію у власну безпеку.
Дивіться також Європу поглинають шпигунські війни: як російські та китайські диверсанти заполонили країни ЄС
Європа готується
Буряченко вважає, що союзники України зрозуміли, хто такий Владімір Путін та які наміри в його режиму. Європа усвідомлює, що немає жодних сумнівів, що Кремль не втручатиметься у вибори у ЄС для розхитування світового ладу.
Європа вже не сприймає як щось теоретичне загрозу від Росії. Вони вже абсолютно чітко для себе визначили, що необхідно створювати європейську армію,
– підкреслив він.
Китаю вигідна співпраця
Політолог зауважив, що Китай зараз дуже активний у геополітичному просторі. Сі Цзіньпін намагається запропонувати свій варіант для перемовин щодо миру між Росією та Україною.
На думку Буряченка, він таким чином намагається отримати "політичні бали", виконуючи роль миротворця, адже це дуже шанована роль. На основі цього можна будувати свої геополітичні стратегії.
Китаю потрібен вихід на найбагатші ринки у світі, а це ринки Європейського Союзу. Брати участь у цих перемовинах (про мир в Україні – 24 Канал) Китаю дуже вигідно,
– сказав він.
Партнерство Китаю з Україною має набагато кращі стратегічні перспективи для Пекіну, ніж дружба з Москвою. Слабка Росія їм потрібна виключно як дешева сировинна база, яку Китай може переробляти та вигідно продавати в Європейський Союз.
Це їхня стратегічна мета, а Україна – ворота до Європейського Союзу для логістики, перероблення та зберігання. Китай використовує російські ресурси. Для Пекіну наша країна може стати стратегічно важливою та бути геополітичним пріоритетом вже в середньостроковій перспективі,
– висловився Олексій Буряченко.
Міжнародна політика Китаю: основне
- Лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше за 5 років відправився в ЄС. Його ціль – переконати країни Європи перейти на китайську сторону, запропонувавши економічні переваги та інвестиції. Сі Цзіньпін відвідав Францію, Сербію та Угорщину.
- Президент Китаю на зустрічі з канцлером Німеччини висловив свою підтримку щодо проведення міжнародної мирної конференції стосовно врегулювання ситуації в Україні. Сі Цзіньпін наголосив на тому, що відносини між Китаєм та Німеччиною слід сприймати як можливість для співпраці у майбутньому.
- Розвідка США вказує на збільшення військових зв'язків між Росією та Китаєм, що може мати вплив на ситуацію в Тайвані. Директорка Національної розвідки США Авріл Хейнс повідомила про виявлення тісної співпраці між Росією та Китаєм у військовій сфері, зокрема щодо Тайваню, що сталося вперше.