ЄСПЛ опублікував три судові рішення. У них мовиться, що Росія порушила Європейську конвенцію щодо позивачів у невизнаному Придністров'ї, включаючи Зону безпеки на Дністрі, повідомляє "Укрінформ".
Читайте також: Держдума анонсувала видачу російських паспортів у невизнаному Придністров'ї
Судові позови передали до Високого суду в Страсбурзі юристи Асоціації Promo-LEX. Відповідні порушення сталися в період з 2006 по 2010 роки.
Зокрема, в одній зі справ суд зобов'язав Росію виплатити кожному з позивачів по 9 тисяч 750 євро компенсації за тримання в антигуманних умовах у тюрмах невизнаного регіону та 1 тисячу 500 євро за судові і несудові витрати.
Такі ж рішення Європейський суд ухвалив ще за двома справами. Загалом Росія зобов'язана виплатити 80 тисяч 550 євро.
Що таке Європейський суд з прав людини?Європейський суд з прав людини – міжнародний судовий орган, юрисдикція якого поширюється на всіх членів Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини.
ЄСПЛ розглядає всі питання, які стосуються тлумачення і застосування конвенції, зокрема, міждержавні справи і скарги окремих осіб. До складу суду входять 47 суддів, кожен з яких представляє державу-члена РЄ.
Що пов'язує Придністров'я з Росією?Придністровська Молдавська Республіка – невизнане державне утворення на кордоні між Молдовою та Україною. Незалежність ПМР було у 1991 році, після чого розпочався збройний конфлікт між молдовською армією та сепаратистами. Протистояння закінчилися фактичною перемогою сепаратистів, підтриманих Росією.
Де-факто, РФ не визнає незалежності Придністров'я. Однак, де-юре, надає невизнаній державі військову, економічну і політичну підтримку.