Таку заяву зробила посол США в Україні Марі Йованович, передає "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Антикорупційний суд створять на рівні закону, але запрацює він не раніше 2019 року

Якщо не буде ухвалено законопроект, який буде відповідати вимогам МВФ, здатність України боротися з корупцією буде підірвано, Україна не отримає мільярди доларів допомоги, економіка дестабілізується. Вчинити тут правильно – це абсолютна передумова для побудови міцної, процвітаючої та демократичної України,
– зауважила дипломат.

Водночас Йованович підкреслила, що продовження української програми МВФ є потрібним для отримання подальшої, необхідної Україні, допомоги.

"Це сигнал світу, включно з фінансовими ринками, на які буде виходити Україна. Але ще важливіше: український народ вимагає Антикорупційний суд, щоб викорінити корупцію, яка душить економічне зростання, знищує робочі місця, шкодить національній безпеці та консервує бідність", – зазначила вона.

На її переконання, ефективний Антикорупційний суд є необхідним країні, "якщо вона збирається затвердити верховенство права, де ніхто не стоїть над законом, і бути такою країною, на яку заслуговує український народ".

Читайте також: Влада досі шукає способи викрутити ситуацію з Антикорупційним судом на свою користь, – експерт

"Я впевнена, що це повною мірою усвідомлюють ключові посадові особи в українському уряді та депутати Верховної Ради, а також український народ. Я не думаю, що хтось в Україні не знає, що це ключовий момент та ключове рішення", – наголосила посол США в Україні.

Також Йованович акцентувала увагу, на те, що Рада міжнародних експертів повинна відігравати центральну роль в процесі призначення суддів Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, створення Антикорупційного суду – вимога Міжнародного валютного фонду. Такі суди діють у 20 країнах світу – здебільшого в Азії й Африці, де критична ситуація з корупцією. Європейських держав у цьому переліку лише три - це Хорватія, Болгарія і Словаччина. Президент подав свій законопроект про Антикорупційний суд до Верховної Ради наприкінці грудня.

Але експерти Венеційської комісії закликали змінити його. Зокрема, знизити вимоги до суддів і надати громадській раді міжнародних експертів більше можливостей контролю. У січні народні депутати вже намагалися внести до порядку денного законопроект. Але голосів не вистачило. Через законодавчі процедури Антикорупційний суд запрацює в Україні не раніше 2019 року.