Ухвалити закон 24 травня на початку тижня обіцяв голова парламенту. Однак, вже до перерви стало зрозуміло, що Антикорупційний суд не створять. Депутати ставлять на голосування кожну з 2000 правок, і всі провалюють.

Читайте також: Депутати розповіли, що насправді думають про Антикорупційний суд: ексклюзивні інтерв'ю

Навіть ті, які рекомендує їм комітет, аби текст набув схваленого Венеційською комісією вигляду.

Зараз в залі починають системно валити ці правки, повертаючи закон до першої редакції, і порушуючи вимоги Венеційської комісії,
– прокоментував нардеп від БПП Мустафа Найєм.

Позафракційний народний депутат Віктор Чумак також вважає, що цей закон не буде прийнятий в нормальній редакції, а буде в редакції президента.
У залі навіть фізично немає голосів, аби бодай щось ухвалити. Однак, у президентській фракції заспокоюють: за старою схемою проголосують все, як треба.

Перед голосуванням за закон, ті правки, які є принциповими на думку комітету, будуть ще раз поставлені на голосування, коли вже буде реальна концентрація людей в залі. Тут нема жодних проблем, це технічне питання,
– запевнив нардеп від БПП Олексій Гончаренко.

Та депутати все одно розглянуть всі поправки. І це не просто виконання регламенту. Як сказав голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк, – "це спосіб знайти час президенту, щоб він нарешті визначився зі створенням Антикорупційного суду".

Адміністрації президента цей час потрібен, адже перемовини з "венеційкою" та МВФ щодо найголовнішої правки, ролі міжнародної громадської ради в доборі суддів, ще тривають. В БПП продовжують наполягати надати вирішальну роль експертам – це неконституційно. Хоч вони єдині, хто в парламенті так вважає. Всі інші, хто голосувати за суд збирається, вимогу міжнародників вважають законною. А опір БПП пояснюють інакше.

Бажання клептократів зберегти своє суверенне право грабувати країну,
– додав Віктор Чумак.

В БПП також кажуть, що вони голосувати вже готові. А затягує процес опозиція. Джерела в керівництві парламенту підтверджують, що непленарний тиждень обидві сторони збираються використати аби переконати одне-одного.

Читайте також: Про антикорупційний суд як назрілий вихід з кризового становища

Опозиційні фракції та громадські активісти вважають, що політично незалежним суд буде тільки, якщо вирішальне слово на конкурсі матимуть міжнародні експерти. Саме цього від України вимагають в МВФ. Закон з урахуванням всіх зауважень венеційської комісії, до слова, одна з умов отримання Україною чергового траншу.