Українська та європейська сторона вважають сьогоднішню зустріч у Мінську "останнім шансом" на дипломатичне врегулювання ситуації на Донбасі. Глава української держави на зустрічі з міністрами розповів про своє бачення подальшого розвитку подій.
Україна та ЄС говоритимуть одним голосом
Порошенко заявив, що погодив з ЄС позицію на мінських переговорах, які відбудуться 11 лютого після обіду.
Україна і ЄС виступить з єдиною позицією на Мінському саміті і буде говорити одним голосом,
— запевнив глава держави.
Він наголосив, що ключовою умовою є припинення вогню.
Не переконаємо агресора — буде воєнний стан
Порошенко заявив: якщо сьогодні в Мінську не вдасться вирішити ситуацію на Донбасі дипломатичним шляхом, доведеться вводити воєнний стан по всій території України. Він сказав що, як і уряд, готовий до цього рішення.
"І я ні в якому разі не буду затримуватися із цим рішенням, якщо безвідповідальні дії агресора приведуть до подальшої ескалації конфлікту", — підкреслив Порошенко.
Глава держави назвав сьогоднішню зустріч в Мінську найважливішою в його житті.
За час роботи на посаді Президента в мене, напевно, не було і не буде зустрічі більш важливої, ніж сьогоднішня зустріч в Мінську. І всі ви розумієте, що від результатів саміту буде залежати, чи вдасться нам зупинити агресора дипломатичним шляхом, чи ми будемо переходити на абсолютно інший режим,
— сказав Президент.
Треба бути готовими до обох варіантів
За словами глави держави, ми за мир, "але якщо треба дати по зубах – будемо давати по зубах".
Треба боронити свою землю – будемо робити це до останнього... Треба бути готовими до обох варіантів,
— наголосив Порошенко
Він запевнив, що держава забезпечить військових усім необхідним для оборони держави.
Федералізація не приживеться на українській землі
Петро Порошенко не погодиться на жодні пропозиції федералізувати країну. Він переконаний, що ідея федералізації не відповідає прагненням українського народу і нав’язується країні Росією.
Україна була, є і буде унітарною державою… Федералізація – це насіння, яке не приживеться на українській землі,
— наголосив Президент.
Порошенко також наголосив, що в питанні мови не може бути жодного компромісу, тому що 80% відсотків українців вважають, що єдина державна мова — це українська.
Водночас майбутня децентралізація влади не стосуватиметься питань оборони, національної безпеки та боротьби з корупцією. Крім того, у процесі децентралізації буде посилено відповідальність за сепаратистські заяви, які ведуть до розколу країни.
Перед самітом сили АТО пересунули лінію зіткнення
Внаслідок контрнаступу українських військ в маріупольському напрямку під контроль українських сил повернулися два населених пункти.
Внаслідок контрнаступальної операції ми пересунули лінію зіткнення у точній відповідності з Мінським меморандумом,
— сказав глава держави.
Порошенко наголосив, що цією операцією військові здійснили два завдання: повернулися до лінії розмежування за мінськими домовленостями та “унеможливили звірячі обстріли житлових кварталів Маріуполя”. Зараз тривають бої безпосередньо за контроль над населеним пунктом, з якого обстріляли Маріуполь.
Порошенко повезе у Мінськ уламок російського боєприпаса
На переговори в Мінськ Петро Порошенко привезе елемент касетного боєприпасу "Смерч", якими обстріляли Краматорськ.
Президент наголосив на очевидність факту, що на сьогоднішній день Україна перебуває під атакою найпотужнішої зброї, а "інформація, що міститься на цьому заряді, переконливо доводить, що це заряд російського виробництва і російського застосування".
Міністрам Порошенко зі сльозами на очах розповів свої враження від побаченого в Краматорську, який терористи обстріляли 10 лютого. Президент доручив Кабімну виділити фінансову допомогу Краматорську.
Нагадаємо, у мінських переговорах 11 лютого візьмуть участь президенти України, Росії та Франції Петро Порошенко, Володимир Путін та Франсуа Олланд, а також Канцлер Німеччини Анґела Меркель. Зустріч почнеться орієнтовно о 18:30 за київським часом.