Мовиться про будівництво газопроводу за маршрутом Іспанія – Франція – Німеччина у найближчі роки для доставки алжирського газу і СПГ.
Важливо Сподіваємось, що Європа засвоїла урок, – посол України про ризик запуску "Північного потоку-2"
Фактично це є переосмисленням старого проєкту екслідера Франції Шарля де Голля. Він у 1950 роках пропонував доставляти алжирський газ на заводи в басейні Рейну.
Відновлення нового транскордонного сполучення з Францією для доставки газу в саме серце Європи наразі перебуває в робочих столах НАТО,
– пише видання з посиланням на джерела в уряді Іспанії.
Також повідомляється, що в проєкті зацікавлена Німеччина, яка сильно залежить від російського газу.
Що цьому передувало
Раніше США обговорювали з європейськими партнерами диверсифікацію поставок газу в Європу. Оскільки Захід побоюється, що Росія може перекрити поставки, якщо проти неї введуть санкції. Крім того, Україна і Польща домовилися про будівництво газопроводу.
Ймовірний незапуск "Північного потоку-2": головне
- 27 січня Німеччина заявила, що готова додати "Північний потік-2" до списку санкцій проти Росії у випадку вторгнення в Україну. Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що "наріжні камені європейського світопорядку не обговорюються".
- Володимир Зеленський 22 січня поспілкувався телефоном з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Політик нагадав їй про загрози, які може створити "Північний потік-2".
- Крім того, у Берліні повідомили, що у випадку недотримання нормативних умов Росією, компенсацію Німеччина платити не буде.
Як Україна хоче оскаржити сертифікацію газопроводу: дивіться відео