Про готовність парламенту миттєво реагувати на спроби Росії напасти на Україну в ефірі виданню заявив перший заступник голови Ради, представник "Слуги народу" Олександр Корнієнко.

Читайте також Концентрація російських військ на кордоні України може стати вищою, ніж навесні, – СІТ

За агресії Росії Рада збереться одразу

Якщо це не тиждень роботи в округах, я думаю, що потенціал там за кілька годин зібратися є,
– зазначив Корнієнко.

За його словами, у Верховної Ради може буде тільки один план, якщо є завдання ввести воєнний або надзвичайний стан, – зробити відповідні голосування зі сторони нардепів вона має протягом кількох годин.

Заступник очільника парламенту додав, що у випадку непленарного тижня, коли депутати працюватимуть на свої округах, визначать перелік спецзаходів для захисту парламентарів, щоб ухвалити рішення.

"Зрозуміло, що ті хто не в Україні, їм важче буде це зробити... Якщо будуть активні військові дії, то будуть якісь використовуватися способи захисту депутатів", – пояснив нардеп. Це робитимуть, аби парламентарі могли прийняти необхідні рішення.

Можливий напад Росії на Україну: основне

  • Глава розвідки Міноборони Кирило Буданов нещодавно розповів, що Москва планує напасти на Україну. Широкомасштабна атака може відбутися вже у січні – лютому 2022 року.
  • Інформацію про те, що взимку Росія може піти на загострення ситуації, підтвердила й розвідка США.
  • Напад можливий за 3 напрямками – з окупованого Криму, через кордон з Росії та через Білорусь.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков запевняє, що Збройні сили у випадку загострення ситуації дадуть відсіч окупанту.
  • Водночас у Росії кажуть, що повідомлення про підготовку вторгнення є "вкидами". Насправді ж атаку готує нібито Україна, а допомагають їй союзники зі США та НАТО.