Коли вода сходить, то на вулицях залишаються купи сміття та болота. Місцеві жителі впевнені – все тому, що місто почали активно та хаотично забудовувати. З цим погоджуються й комунальники.
Читайте також: Через потоп у штаті Мічиган загинув пенсіонер, який не зміг вибратися із затопленого дому: відео
"У нас все більше асфальтованих ділянок. Раніше вода вбиралася, бо був відкритий ґрунт. Зараз місто упорядковується, покращується благоустрій, з'являється бруківка, нові будинки, і кількість відкритих зон зменшується", – прокоментував начальник управління ЖКГ Тернополя Олег Соколовський.
Ще однією причиною потопів є клімат, який зараз змінюється, і тому дощить тепер частіше.
У нас скоро будуть субтропіки. Ми вже бачимо їх елементи на кожному кроці, вони приносять дощі. Ми зараз бачимо, що за 5 хвилин може випасти півмісячна норма. Жодна дощова система, яка б вона не була, не прийме такого,
– додав комунальник.
Зливна система в Тернополі має протяжність 42 кілометри, ще 50 – необхідно облаштувати. Лише на ремонт дощозбиральної каналізації у центрі потрібно більше 60 мільйонів гривень. Вже виділили перший мільйон гривень на реконструкцію 300 метрів загальної зливневої річки, яка збирає воду з чотирьох житлових районів і впадає у Тернопільське озеро. Експерти наголошують, що жодне українське місто не має належної дощової системи, аби упорядкувати зливи.
Більше – дивіться у сюжеті.
Нагадаємо, у Карпатах рятувальники добралися до високогірного дитячого табору, де вранці 23 червня випав сніг. Наразі вони допомагають 27 дітям та 8 дорослим спуститися із гори, на якій туристів застала негода.