Колишній радник глави МВС та нинішній виконавчий директор Українського інституту майбутнього зазначив, що дослідження на цю тему практично не проводять, як і немає фахової дискусії про це. Денисенко зазначив, що Український інститут майбутнього чи не єдина структура, яка дослідила міграційні настрої.

Дивіться також Нові правила виїзду чоловіків за кордон 2023: хто має право виїжджати, які документи потрібні

Як пояснив свою позицію Денисенко

І можна сказати, що є дві речі, які треба розуміти: що повернуться з нинішньої міграції 50% тих, хто зараз перебуває за кордоном, і з великою долею ймовірності можна говорити про те, що після закінчення війни приблизно 1 мільйон чоловіків виїде в Європу до своїх жінок. Ось про це має бути дискусія,
– заявив Вадим Денисенко.

Свою пропозицію він назвав "одним з кардинальних варіантів" який не є єдиним або єдино правильним. Виконавчий директор Українського інституту майбутнього сказав, що він хотів розпочати дискусію, натомість "все звелося до "сам дурень".

"Але (після війни – 24 Канал) у нас буде лише три опції. Перша – це дуже знелюднена територія під назвою Україна, де буде проживати невелика кількість населення. Друга – ми муситимемо говорити про завезення щонайменше 2 мільйонів людей з Азії. Третя – той варіант, який я висловив", – сказав Денисенко.

За його словами, реакція людей на його слова значить, що суспільство не хоче серйозної дискусії, хоче "хайпити, хейтити та за два дні продовжити говорити про щось зовсім інше".

Що відомо про допис Денисенка

  • Вадим Денисенко 6 серпня опублікував у фейсбуці допис, у якому говорив про необхідність продовжити заборону виїзду чоловікам за кордон ще, як мінімум, на 3 роки після перемоги та закінчення воєнного стану.
  • Він запевнив, що в протилежному випадку "ми просто не збережемося як нація". Також додав, що таки мають бути законні способи виїзду чоловікам. Коли мовиться про лікування, в тому числі ПТСР, для військових, особливо, які брали участь в боях, адже вони повинні мати право на відпустку за кордоном, відрядження тощо. Денисенко зазначив, що це все має бути прописане в законодавстві.
  • Люди у мережі почали висловлювати свої думки щодо цього питання. Більшість проти такого рішення та зазначають, що воно було б неконституційним.