22 травня терористи вкотре обстріляли ЗАЕС. Через це відключилась остання високовольтна лінія передач.

Важливо Справжній військовий форпост: яку зброю росіяни тримають на території ЗАЕС

ЗАЕС переходить в режим блекауту

У ніч на 22 травня внаслідок терористичного обстрілу о 5:26 відключилась остання високовольтна лінія передач Дніпровська 750 кВ, з якої для власних потреб живилась тимчасово окупована Запорізька АЕС.

Вже всьоме з початку окупації російськими терористами української станції ЗАЕС переходить в режим блекауту,
– заявили в Енергоатомі.

Після втрати зовнішнього живлення в автоматичному режимі ввімкнулись всі дизель-генератори АЕС, запасу палива вистачить на 10 діб.

Енергетики попередили: у разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

"Подальша окупація ЗАЕС Росією постійно погіршує умови підтримання станції на межі ядерної та радіаційної аварії. Ядерний тероризм Росії має негайно зупинитись, а загарбники покинути територію станції і міста-супутника Енергодару", – підкреслили в Енергоатомі.

Міністр енергетики України Герман Галущенко підтвердив, що через російські обстріли знову знеструмлено ЗАЕС.

Знову нічна масована терористична атака на Україну! Через обстріл відключена остання лінія зв’язку Запорізької АЕС з енергосистемою. Вже всьоме з початку окупації!
– заявив міністр.

Укренерго відновило лінію електропередачі, яка живить ЗАЕС

Повідомляється, що станція переходить на живлення від української енергосистеми.

"Енергетики вже відновили енергопостачання споживачів за резервними схемами. Видача потужності електростанції поступово відновлюється", – заявили в Укренерго.

Ситуація на Запорізькій АЕС: останні новини

  • На деяких будівлях ЗАЕС росіяни облаштовують вогневі позиції, усі камери спостереження спрямовані на північ – на підконтрольну Україні територію. Навколо Енергодара вороги викопують нові траншеї та оборонні позиції.
  • Наразі так зване "керівництво" Запорізької атомної електростанції масово йде у "відпустки" напередодні українського контрнаступу.
  • У Запорізькій облраді переконані, що окупанти не збираються просто покидати ЗАЕС. Мовляв, якщо росіяни це таки будуть робити, то про це буде свідчити низка факторів.
  • У британській розвідці вважають, що окупанти інтегрують захоплену Запорізьку атомну електростанцію у свою тактичну оборону. Росіяни вже зробили оборонні позиції на корпусах реакторів.
  • Експерти наголошують, що загрози ядерній безпеці все ще дуже очевидні та великі. Тому необхідно негайно діяти, аби запобігти потенційній аварії з радіологічними наслідками для України та всього світу.
  • Нагадаємо, що наприкінці березня цього року гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі прибув на Запорізьку АЕС.