Представники міжнародного істеблішменту та мас-медіа, які коментували тему повернення в Україну Міхеїла Саакашвілі, в переважній більшості поставилися несхвально до дій української влади, критикуючи при цьому й колишнього грузинського президента. Водночас вони підкреслили, що європейські лідери не стануть втручатися в цю ситуацію, пише Наталія Лебідь у статті для "24".

Читайте також: Сага Саакашвілі: про причини повернення і наміри екс-президента Грузії

Так, євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс зазначає, зокрема, наступне: "Я не звинувачую Саакашвілі і не вважаю його прибічником насильницької політики. Однак, коли ти звертаєшся до людей і стаєш частиною великого натовпу, то контролювати його дії неможливо. Зазвичай для політиків дуже небезпечно спочатку апелювати до людей, а потім ставати учасником скоєних натовпом дій. Те, як Саакашвілі потрапив в Україну, позначиться на його політичній кар'єрі", – прогнозує депутат, слова якого наводить "Німецька хвиля".

Ауштрявічюс також зазначає, що Європа, швидше за все, триматиметься осторонь подібної історії.

Я не бачу ніякого інтересу ЄС, інституцій Євросоюзу бути втягнутими в цю ситуацію. Те, чого чекає ЄС, – це правове, швидке і справедливе рішення щодо Саакашвілі. Зараз справа за судом, і в України є можливість довести, що вона – країна, в якій діє верховенство права,
– говорить він.

З Ауштрявічюсом погоджується й аналітик Німецького фонду Маршалла Йорг Форбріг. "Саакашвілі ефективно використовує втрату українського громадянства для політичного повернення. В цьому він об'єднує зусилля з Юлією Тимошенко, яка навряд чи є зразковим демократом. Це два закоренілих популісти, що кидають виклик нерішучому реформатору Петру Порошенко. Це не те, що надихає більшість західних лідерів. Вони намагатимуться від цієї візантійської історії триматися якнайдалі", – відзначає експерт.

Тим часом екс-посол США в Україні Стівен Пайфер у коментарі "Німецькій хвилі" заявив, що ситуація навколо екс-президента Грузії виглядає, як політичний цирк.

Президент Порошенко встановив театральну сцену, позбавивши Саакашвілі українського громадянства. А той, у свою чергу, обрав шлях театрального повернення на Україну. Треба ставити під сумнів мотиви обох. Це не покращує імідж України на Заході,
– переконаний дипломат.

Євродепутат Ребекка Хармс також вважає, що ця, за її словами, "непотрібна історія" шкодить репутації України, у громадян якої і без того вистачає проблем.

Детальніше читайте у публікації: Імідж України зіпсовано, або Як світ "співчуває" Саакашвілі