Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов. За його словами, "заколот" Пригожина не мав ніякої політичної мети. Немає підстав говорити, що він декларував захоплення влади.

Дивіться також Військовий переворот чи піар-акція Пригожина: що відбувалось у Росії

Чого домагався Пригожин

Як наголосив Галлямов, Пригожина не влаштовувало його поточне становище. Тому він реагував на ці події. Спершу закидав сигнал, що потрібно міняти військове командування. Його не послухали. Потім він пішов на радикальніші дії.

Закинув сигнал, що все йде не так, як треба було б. Потрібно щось міняти. Його не послухали. Потім закидає ще один сигнал. Чекає, як Путін відреагує. Потім заявив про обстріл та пішов на ще радикальніший крок – увійшов в Ростов. Далі – не знав, що саме йому робити. Тому пішов на Москву в надії, що все складеться, як треба,
– вважає Галлямов.

Дивіться розмову з Аббасом Галлямовим на ютубі 24 Каналу

Не варто сприймати Пригожина як великого стратега. Він просто сіє хаос та намагається втриматися на плаву в Росії.

"Заколот" Пригожина: коротко

  • Ввечері 23 травня Пригожин несподівано заявив, що російське міноборони вдарило по тилових позиціях вагнерівців. Через це він оголосив Сєргєю Шойгу війну.
  • Вагнерівці зібралися на "марш справедливості" до Москви. Вони навіть змогли зайти у Воронєж та Ростов, а також – збили низку російських вертольотів. Путін назвав ці події "ударом по Росії".
  • Згодом ситуацію вдалося врегулювати за допомогою білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка. Вагнерівці повернулися у свої табори, а їм пообіцяли амністію. Пригожин ж відправився до Білорусі.
  • Цікаво, що Пригожин досі перебуває під слідством у справі про "заколот" в Росії. Раніше речник Путіна Дмітрій Пєсков повідомляв, що справа була закрита.
  • Відомо, що проти Пригожина відкрили кримінальну справу про організацію збройного заколоту (стаття 279 кримінального кодексу Росії).