В Міністерстві освіти і науки України повідомили, що 4 листопада з мису Канаверал запустили ракету SpaceX-31, на борту якої був експериментальний зразок переможців Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP – команди Сколівського ЗЗСО І – III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук, за підтримки School To Go. Подробиці читайте у новині 24 Каналу.
Дивіться також Яка спеціальність "забрала" найбільше грантів для першокурсників
Який проєкт школярів достойний польоту у космос
Українська команда долучилася до 18-ї місії SSEP за підтримки благодійного фонду "Nova Ukraine". Експеримент команди має назву "Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації". Його метою є дослідження можливості створення гідрогелів, які можуть бути використані у медичних цілях, зокрема в умовах невагомості.
Це вже третій шкільний експеримент від України, який буде досліджено в космосі в рамках програми SSEP (Student Spaceflight Experiments Program).
Що таке SSEP
SSEP – це унікальна комплексна програма з розвитку наукової та STEAM-освіти, спрямована на виховання нового покоління науковців і винахідників. Переможці й переможниці конкурсу SSEP мають змогу відправити справжні мінілабораторії дослідження мікрогравітації на МКС на космічному кораблі SpaceX Dragon.Мала академія наук приєдналася до програми SSEP у 2021 році. Раніше участь у місіях SSEP була доступною лише школярам зі США. Нині проєкт вихованців МАН уже втретє полетів у космос,
– прокоментував президент МАН Станіслав Довгий.
Такі цікаві винаходи не можуть не тішити та викликають гордість за юних науковців. А нові можливості демонструють, що їх визнають у світі.
Даний проєкт доступний для усіх навчальних закладів України, і Мала академія наук запрошує школи приєднатися до SSEP Ukraine – за покликанням. Зі школами, які заповнять форму, зв'яжуться та розкажуть про наступну місію.