Таке припущення в розмові з 24 Каналом висловив ексспівробітник СБУ Іван Ступак. Також учасники можуть проаналізувати попередні рішення та їх результат.

Дивіться також Важливі оголошення та нові коаліції: глава Міноборони Швеції про "Рамштайн"

"Дуже довге питання зі США. Припускаю, що на обговоренні "Рамштайн" буде аналіз того, що в нас є, аналіз виконання рішень на попередніх засіданнях минулих місяців: що зроблено, що не зроблено, чому і які причини, рахувати, скільки снарядів було виготовлено, скільки не було виготовлено, який дисбаланс і що Україні потрібно", – припустив Ступак.

Теми "Рамштайну"

Зауважимо, це буде 20-те засідання Контактної групи з питань оборони України. Імовірно, також обговорюватиметься тема ситуації на фронті.

"За зачиненими дверима поговорять про ситуацію на фронті в деталях, які можуть не оголошуватися на загал. І це ж буде приводом для того, щоб роздумувати, а як жити далі, як виготовляти снаряди, скільки взагалі можна виготовити", – зазначив Ступак.

Умовно, Україні потрібно на місяць 200 тисяч снарядів. Проте підприємство Rheinmetall може виготовляти таку кількість лише за рік. Тому це питання може бути першочергове: які ще компанії можуть виготовляти снаряди та за який час.

"Це як на прикладі з французькими артилерійськими установками Caesar. Раніше термін виготовлення однієї установки був 30 місяців, зараз 15 – покращення. Тому я думаю, що про такі речі говоритимуть, дивитимуться, де ми можемо покращити, а де ми можемо прискорити", – додав ексспівробітник СБУ.

Що відомо про засідання "Рамштайн": основне

  • Засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться на однойменній авіабазі в Німеччині. У заході візьмуть участь представники Контактної групи з питань оборони України на чолі з міністром оборони США Ллойдом Остіном.
  • Ллойд Остін запросив міністрів оборони та старших військових посадових осіб світу для обговорення війни в Україні. А також проблем безпеки, із якими стикаються союзники та партнери США.
  • Попередня зустріч відбулася 14 лютого в Брюсселі. Перед нею вперше провели засідання коаліції ППО на рівні міністрів оборони на чолі з Німеччиною разом із Францією.