main logo

Затримання Саакашвілі

Міхеїла Саакашвілі затримали зранку 5 грудня. У його квартирі в Києві співробітники СБУ за дорученням Генпрокуратури провели обшуки. Під час обшуків у домі Саакашвілі до нього не допускали адвоката.

Сам Міхеїл Саакашвілі виліз на дах будинку і погрожував стрибнути, однак правоохоронцям все ж вдалося його затримати.

Активісти заблокували машину, в якій Саакашвілі намагалися вивезти. Були сутички з поліцією. На місці перебували народні депутати, зокрема Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Юрій Дерев'янко. Вони закликали не терпіти такого свавілля влади, як би люди не ставилися до персони самого Саакашвілі.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що працівники СБУ затримали лідера "Руху Нових сил" Михеїла Саакашвілі через фінансування його команди олігархом-втікачем Сергієм Курченком. Начебто екс-президент Грузії отримав з Росії півмільйона доларів.

Напередодні у цій же справі затримали соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе, який очолює осередок партії на Київщині. Ці події сталися невдовзі після маршу "за імпічмент", який Саакашвілі організував у неділю.

Депортувати Саакашвілі зараз не збираються. Прокуратура проситиме для Саакашвілі цілодобовий домашній арешт, а для Дангадзе – арешт.