Все що відомо про колосальні втрати у російській авіації за 13 травня, вартість літаків та наслідки цієї події для України – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Потрапили в "засідку": росіяни видали нову версію свого "літакопаду"

"Літакопад" у Росії: що відомо

Вдень 13 травня у місті Клинці Брянської області Росії військовий вертоліт Мі-8 упав на приватний будинок. Очевидці стверджують, що перед цим нібито бачили ракету, яка збила вертоліт. Пізніше стало відомо, що "жорстку посадку" здійснив також винищувач Су-34 та Су-35.

У результаті, у Брянській області аварії зазнали чотири повітряні судна російської окупаційної армії – два вертольоти Мі-8 та бомбардувальники Су-34 та Су-35. Жоден член екіпажу не вижив. Уламки винищувача Су-35 виявили у селі Шкрябіне Стародубського району Брянської області.

До речі, російські пропагандисти опублікували фотографії надзвичайних пригод, на яких видно, що справді йдеться про різні місця. На одному знімку видно, що дим піднімається у густозаселеному районі, там є багатоповерхові будинки та церква. Інше місце вибуху – у приватному секторі.

Мі-8 впав на приватний сектор: дивіться відео

У Брянській області впав вертоліт: дивіться відео

Падіння Мі-8: дивіться відео

Де розташований Брянськ на карті

Брянськ розташований у Росії на південний захід від Москви, на кордоні з Україною та Білоруссю. Саме з Брянської області окупанти часто обстрілюють територію нашої країни. Безкарно завдають ударів по українських містам, селам, мостам, іншим цивільним об'єктам на Півночі України.

Брянська область, де збили російську авіацію: карта

Ці літаки мали бомбити Україну

Відомо, що 4 російські літаки і вертольоти, які зазнали аварії в Брянській області, входили в одну авіагрупу. Вони мали завдати ударів по Україні, зокрема на території Чернігівської області.

Вартість авіасуден, які втратила Росія

Як розповів головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов, судячи з оприлюдненого відео усі цілі йшли на значній висоті, і були раптово знищені зенітними ракетами великої дальності, не встигнувши здійснити протиракетний маневр.

Вартість найсучаснішого російського серійного Су-35С за експортним контрактом з Китаєм складає 104 мільйони доларів за один літак, тобто за наявними експортними цінами у бою знищено російську бойову техніку на суму приблизно 200 мільйонів доларів.

Додамо, що гелікоптери Мі-8 коштують від 6 мільйонів доларів. Однак фінансові втрати навіть неможливо порівняти з грандіозним деморалізуючим ефектом для Росії.

У Клинцях впав російський Мі-8: дивіться відео

Останній раз такі втрати в одному бою російська авіація зазнала 30 липня 1970-го року. Тоді авіація Ізраілю провела операцію "Рімон-20", у ході якої в одному бою:

  • було знищено одночасно 4 російських винищувачів МіГ-21,
  • 3 пілоти були ліквідовані,
  • ще один МіГ було пошкоджено.

У Збройних Силах України відреагували на "літакопад" в Росії

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат назвав події у країні-агресорці – "чорним днем" російської авіації. За його словами, ударна група літаків 13 травня атакувала північні регіони України керованими авіабомбами з Брянської області.

Нарвались на якісь неприємності. Хотіли бомбити наших мирних людей, наші мирні регіони,
– повідомив речник.

Ба більше, Ігнат заявив, що того дня впали не два, а цілих три гелікоптери росіян. У зв'язку з цим росіяни вже провели аналіз, визначили, хто винен і кого планують звільняти через падіння авіації. Наостанок він додав, що йому "приємно читати такі новини від ворога".

Вже вранці 15 травня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат підтвердив, що у той "чорний день" для російської авіації впало справді аж три гелікоптери.

Там є вже повідомлення від них (росіян – 24 Канал), просто вони дещо приховуються, що третій гелікоптер таки упав. Може сам, а може – хтось допоміг,
– пояснив речник.

Юрій Ігнат додав, що Росія зараз не дуже визнає цей факт, адже вони розглядають різні варіанти "причин": від роботи російських партизанів до роботи якихось наших винищувачів, нашого ППО, ПЗРК, партизан, російської ППО.

Що відомо про авіатехніку, яку втратила Росія

  • Винищувач Су-34 російська пропаганда описує як унікальну зброю, але на ділі це не зовсім так. Він створений у часи СРСР і здійснив перший політ в 1990 році. Су-34 є модифікацією більш відомого Су-27. Бомбардувальник обладнаний потужною радіолокаційною системою яка здатна розрізнити гусеничну бронетехніку на відстані до 75 кілометрів.
  • Винищувач Су-35 є одним з основних видів авіації, яку використовує країна-терорист. Цей багатоцільовий винищувач здатен переносити різні види озброєння. Скажімо, протикорабельні ракети Х-31, Х-35, Х-59М, а також ракети типу "повітря-земля" великої дальності та високоточні боєприпаси, зокрема, керовані боєприпаси КАБ-500.
  • Вертоліт Мі-8 – радянський багатоцільовий вертоліт, розроблений на початку 1960-х років. Наймасовіший у світі вертоліт із двома двигунами, один із наймасовіших вертольотів в історії авіації. Широко використовується для виконання багатьох цивільних і військових завдань.