Таку думку 24 Каналу припустив військовий експерт Роман Світан. Повний залп із 12 подібних снарядів може накрити площу до 25 тисяч квадратних метрів.

Дивіться також Окупанти дуже добре відчули на собі дію касетних боєприпасів, – боєць ЗСУ

"Касетні боєприпаси добре себе показали при розкритті лінії оборони росіян. Так як вони працюють по відкритій місцевості, піхоті, яка рухається, і легкій броні. У нас зараз є 155-й артилерійський снаряд і суббоєприпаси М42 та М46. Один боєприпас – це трохи більше 70 суббоєприпасів, які накривають площу 300 метрів", – розповів Роман Світан.

Преваги снарядів

Натомість один снаряд М26, який може йти на відстань від 30 до 45 кілометрів, має 644 суббоєприпасів М77. Вони можуть одночасно вибухати на великій площі. Наприклад, якщо мовиться про повний залп із 12 снарядів на базі MLRS, то ці суббоєприпаси можуть охопити площу до 25 тисяч квадратних метрів.

"Укритися неможливо, бо удар одномоментний. Такого роду боєприпасів вироблено десятки тисяч. І у них термін придатності десять років. Тобто є декілька тисяч боєприпасів, у яких закінчується термін зберігання. Тому як раз могли б їх демілітаризувати. Це може бути переломний момент у ході бойових дій, який прискорив би наш рух", – пояснив військовий експерт.

Роман Світан про ситуацію на півдні: дивитись відео

До того ж у використанні таких снарядів не йдеться про підготовку. Якщо їх таки передадуть, то вже за декілька днів можна буде побачити в роботі.

Яка зброя потрібна Україні: основне

  • Українська сторона вдячна партнерам зі США за підтримку, але при цьому наполягає на необхідності поставки ракет великої дальності ATACMS. З їхньою допомогою можна бити по ворогові у глибокому тилу.
  • Підкріплять ці ракети не менш далекобійні німецькі Taurus. Утім, Німеччина поки зволікає з цим рішенням. При чому деякі тамтешні політики виступають за.
  • Також наша країна очікує на винищувачі F-16. Вони дозволять отримати значну перевагу над ворогом у повітрі і переломити хід війни. Потрібно щонайменше 4 ескадрильї таких літаків.