Український лідер візьме участь у спеціальному засіданні Європейської ради, щоб представити план перемоги. Київ убачає в плані перемоги інструмент примусу Росії до миру. Також заплановано зустрічі з президенткою Європарламенту Робертою Мецолою, головами політичних груп та з генсеком НАТО Марком Рютте.
Дивіться також У Держдепі висловилися про план перемоги України
Зустрічі Зеленського в Європі 17 жовтня
Зеленський вперше пояснив, що передбачає "неядерне стримування Росії"
"Неядерне стримування Росії" – це, зокрема, розміщення на території України "ракетного пакету",
– заявив Зеленський.
Так, президент пояснив, що пропонує розмістити на території України пакет стримування, який або змусить Росію до участі в реальних мирних переговорах, або дасть змогу знищити їхні військові об'єкти.
Китай допомагає Росії затягувати війну проти України
Путін отримує допомогу від Північної Кореї снарядами, обладнанням, а тепер навіть людьми. Плюс Іран... На жаль, ми також маємо дані розвідки про те, що Китай все ще активно допомагає Росії затягувати цю війну,
– сказав президент.
Він додав: російський диктатор хоче до наступного року зрівнятися з виробництвом боєприпасів у країнах ЄС.
Північна Корея вже готує контингент для війни проти України
"Ми знаємо, що зараз вже Північна Корея готує контингент, щоб воювати проти України. Це дуже нагальна річ", – сказав Володимир Зеленський.
Він також зауважив, що на окупованих територіях України вже є північнокорейські офіцери. Вони проходять навчання разом із російськими військами.
Це вже офіційне підтвердження того, що друга країна повноцінно втягується у війну,
– підкреслив президент.
Другий саміт миру можна провести і не виконавши план перемоги. Але тоді Україна буде слабшою.
Або в України буде ядерна зброя, або НАТО
Про це Зеленський говорив із Трампом – таку деталь він розповів у Єврораді.
Хто з цих великих країн, всіх ядерних держав постраждав? Всі? Ні, одна – Україна. Хто віддав ядерну зброю? Всі? Одна – Україна. Хто сьогодні воює? Україна. У розмові з Дональдом Трампом я йому сказав: "У нас виходить так, який же вихід? Або в України буде ядерна зброя – і тоді це для нас захист. Або ми повинні мати якийсь альянс. Окрім НАТО, на сьогодні ми не знаємо дієвих альянсів",
– поділився президент.
Трамп назвав ці аргументи справедливими.
Зеленський узяв участь у засіданні Євроради
Засідання Європейської ради. Ми готові покласти План перемоги на ваш стіл і розраховуємо на вашу підтримку. Україна готова до справжньої дипломатії. Але для цього ми маємо бути сильними. Силоміць нав’язане перемир’я замість справедливого миру ніколи не приносило безпеки. Нікому не подобається, коли війна повертається.
Наша єдність, тиск на Росію та посилення України є запорукою завершення цієї війни у спосіб, який не дозволить Росії розпочати її знову. План перемоги – це місток до успішного проведення другого Саміту миру. Ви можете допомогти реалізувати це. Це захистить не лише Україну, а й країни Балтії, і Скандинавію, і Польщу, і Балкани – усі регіони, на які Росія націлилася.
Разом ми можемо й маємо наблизити мир.
Зміст секретних додатків плану перемоги
У додатках містяться чутливі питання. Наприклад, про потребу ударів по глибоких тилах Росії далекобійною зброєю, про що Україна просила раніше.
Що потрібно зробити українцям
Ви спитали, що мають зробити українці, але вони вже роблять. Найбільшу та найтяжчу роботу в світі. І вона стосується не тільки захисту України, але й Європи,
– Зеленський.
План перемоги чіткий, він передбачає кроки, як дати Україні більше зброї. Того, що є зараз, недостатньо,
– Шарль Мішель.
Президента запитали про критику щодо плану перемоги
Так, план перемоги критикують, але справа не в цьому – навколо України об'єдналися друзі та партнери. Цей план має посилити Україну.
Ми зробили домашню роботу, ми багато чого зробили,
– сказав Зеленський про ППО і підготовку до зими.
Також говоритимуть про надання систем ППО, адже ця зима, за словами президента, буде не тільки складна, але й небезпечна.
Під час спілкування з пресою Зеленський сказав, що темами зустрічей є обговорення плану перемоги та фінансова допомога, зокрема, використання заморожених російських активів.