На цій зустрічі український очільник обговорив питання підриву Каховської ГЕС. Крім цього, він також підняв теми підтримки України союзниками та членства нашої країни в НАТО.

Дивіться також Найбільша рукотворна катастрофа в Європі, – Зеленський про теракт на Каховській ГЕС

Зеленський зустрівся з українськими журналістами

Президент України 6 червня запросив українських журналістів до своєї офіційної резиденції у Маріїнському палаці у Києві. З ними він обговорив нагальні теми, які хвилюють суспільство нашої країни.

Зеленський провів пресконференцію з українськими журналістами: дивіться відео

Про що президент спілкувався з журналістами

На пресконференції президент України обговорив пошкодження аміакопроводу на Харківщині. За його словами, наразі місцеві жителі перебувають в безпеці, проте їх готові евакуювати, якщо виникне необхідність.

"Там 3 невеличкі села, нам зрозуміла кількість населення. Це та частина Харківської області, тих сіл, які деокуповані. В одному селі – 11 сімей, в іншому – 30 – 40", – наголосив український очільник.

Також на цій зустрічі Зеленський підняв тему підриву Каховської ГЕС російськими окупантами. Він зазначив, що українська влада знала про замінування станції ще у 2022 році.

Ми отримали інформацію, що окупанти замінували дамбу ще минулого року. Однак, коли щось заміноване ворогом, ми це не контролюємо,
– підкреслив Зеленський.

Попри це президент зазначив, що Україна має намір притягнути Росію до відповідальності за зруйнування Каховської дамби. Зокрема мовиться і про намір подати щодо цього позов до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

"Ми працюватимемо в цьому напрямі. Це дуже важливий момент, на який я хотів би, щоб міжнародна спільнота звернула увагу", – сказав український очільник.

Однією з головних тем пресконференції було питання вступу України до НАТО. Президент наголосив, що поки Україна – не у НАТО, їй потрібні гарантії безпеки, зафіксовані на папері.

Якщо у нас немає гарантій чи сигналів щодо майбутнього членства в Альянсі, тоді що нам там робити,
– зауважив український очільник.

Крім цього, Зеленський розповів про надання Україні західних винищувачів F-16. Він запевнив, що наші партнери говорі надати потужну кількість літаків.

"Я, коли отримав цю інформацію, то у мене був день щастя. Була потужна пропозиція. Важливо, щоб ця коаліція була домовленістю на папері", – підкреслив він.

Також Зеленський дуже коротко розповів українським журналістам:

  • Про домовленості з представником Папи Римського щодо повернення українських дітей на батьківщину;
  • Про окрему програму, яку розроблятимуть для деокупації українських територій;
  • Про демобілізацію та ротацію українських військових;
  • Про важливість затримання ексголови Верховного Суду Всеволода Князева.

Нещодавно Зеленський зустрівся з представником Папи Римського

  • Представник Папи Римського Маттео Дзуппі 6 червня прибув з візитом до України, а саме до Києва. Він зустрівся з українським президентом Володимиром Зеленським.
  • Під час зустрічі вони обговорили гуманітарну допомогу Ватикану Україні. Крім цього, Зеленський наголосив, що єдиний спосіб припинити кровопролиття – перемогти Росію.
  • Київ та Ватикан також домовилися співпрацювати, щоб повернути українських дітей додому. Наприкінці зустрічі Маттео Дзуппі передав Володимиру Зеленському лист від Папи Римського.