Публікація глави держави з'явилася майже одразу після того, як стало відомо про перемогу. Тобто на початку доби 15 травня.

Зауважте Наступних ми переможемо орків: перша реакція Kalush Orchestra після перемоги на Євробаченні-2022

Що саме було в цьому дописі

Передусім президент подякував учасникам гурту. Адже тепер Україна стане країною, де пройде Євробачення-2023.

Втретє у своїй історії. І вірю – не востаннє. Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей Євробачення приймав український Маріуполь,
– написав президент.

Також він висловив ще одну важливу думку. Володимир Зеленський підкреслив: впевнений, що не за горами й наш переможний акорд у битві з ворогом.

Він говорив про конкурс напередодні

У своєму зверненні в цей день глава держави теж говорив про пісенний конкурс. Він закликав усіх підтримувати гурт, оскільки зараз нам потрібні будь-які перемоги.

Невдовзі з'явилася й відповідь учасників колективу. Вони подякували за висловлену підтримку від лідера країни. Також сказали, що роблять усе для перемоги.

Зі сцени закликали врятувати оборонців Маріуполя

Після виступу соліст гурту Олег Псюк висловився на підтримку захисників України, які зараз перебувають на "Азовсталі". Він закликав світ зробити все для порятунку бійців. Згодом вони висловили подяку за його позицію.

Політичне висловлювання зі сцени могло призвести до дискваліфікації учасника. Проте організатори конкурсу сказали, що не помітили політичних заяв.

На це відреагували багато відомих українців

На сміливість Олега Псюка бурхливо відреагували українські медійні особистості та навіть топові політики. Дехто просто висловився щодо цього позитивно, а хтось взагалі казав: "радий, що саме вони представляють Україну".

Хто позитивно висловився щодо цього:

  • глава Мінкульту Олександр Ткаченко;
  • виконавиця Alyona Alyona;
  • шоумен Володимир Остапчук;
  • "Міс Україна Всесвіт 2019" Анастасія Субота;
  • військовий і блогер Сергій Стерненко;
  • Ігор Кондратюк;
  • Катерина Осадча.

Зеленський закликав голосувати за Kalush Orchestra: дивіться відео