Про це 24 Каналу сказав дипломат, ексміністр закордонних справ Павло Клімкін. Він підтримав рішення президента поїхати на саміт попри те, що ми не отримали запрошення до Альянсу.
Дивіться також Ви переписали всі прогнози, – у Литві вражені силою України й хочуть бачити її у НАТО
"Можна звісно ображатись на партнерів, можна з ними жорстко говорити, але якщо ми б не поїхали у Вільнюс, – . Наслідком цього була б риторика Москви та Пекіну на кшталт: "у них немає солідарності", "вони воюють, але не їдуть на саміт", "спільно не обговорюють те, що їм потрібно". Нам така риторика точно не потрібна", – це грало б тільки на користь Кремлю наголосив дипломат.
Чесна розмова
Для України кожен новий день на вагу золота, час для нас має іншу цінність, бо щодня наші захисники гинуть, захищаючи безпеку не лише України, а й країн НАТО. Тому ми можемо дозволити собі вести чесну розмову із союзниками, а іноді навіть жорстку та емоційну.
"Дуже важливо, щоб ми не говорили лише про наші аргументи, чому ми маємо бути у Північноатлантичному альянсі, але говорили також, чому для НАТО і для Заходу немає іншого варіанту, і чому насправді їхня безпека буде під загрозою, а членство України у НАТО є найдешевшим варіантом гарантувати їхню і нашу безпеку", – мовив Павло Клімкін.
Зеленський має право говорити жорстко із союзниками: дивіться відео
Саміт НАТО у Вільнюсі
- Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував рішення Альянсу щодо України, назвавши його "недостатнім". Він висловив сподівання, що за кілька років Україна буде повноправним членом НАТО.
- Володимир Зеленський виступив перед журналістами у Вільнюсі та назвав ключові пріоритети роботи у другий день саміту. Він наголосив, що Україна порушуватиме питання про запрошення до Альянсу, адже хоче бути на одній сторінці із партнерами.
- Велика Британія передасть Україні новий пакет військової допомоги на 65 мільйонів доларів. Також вона передасть 70 бойових машин, машини матеріально-технічного забезпечення, боєприпаси для танків Challenger 2.