Це вперше Володимир Зеленський коментує використання ударних безпілотників Bayraktar. Відбулося це під час спілкування зі ЗМІ в Одесі, де він перебуває з офіційним візитом.

До речі Bayraktar по окупантах: як соцмережі відреагували на перше використання ЗСУ безпілотника

"Україна захищає свій суверенітет"

Збройні Сили України, за словами президента, використовують наявне озброєння лише для захисту суверенітету. До того ж це стається лише у відповідь на порушення режиму тиші на Донбасі з боку ворога.

Коли українська армія відчуває, що потрібно захищати свою землю, вона так і робить. І далі вона діятиме саме за цим принципом,
– сказав Володимир Зеленський.

Зеленський додав, що Україна відповідає на атаки ворога згідно з домовленостями щодо "режиму тиші". Безпілотники Україна використовує якраз лише для захисту. ЗСУ продовжуватимуть працювати саме у такому форматі.

Головне про застосування Bayraktar на Донбасі

  • 26 жовтня бойовики обстрілювали селище Гранітне, пошкодивши будинки мирного населення. Згодом вони вбили одного українського військового, ще одного важко поранили.
  • За наказом головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в районі ООС вперше застосували безпілотник Bayraktar.
  • До цього вдалися через те, що дипломатичні важелі не спрацювали: окупанти не відреагували на звернення України.
  • Ударом безпілотника знищило ворожу артилерійську батарею. Інші бойовики, злякавшись загрози, покинули свої точки і припинили обстріл.
  • Застосування Bayraktar викликало обурення у Росії та проросійських бойовиків. Кремль навіть заборонив ввезення мандаринів із Туреччини до Росії. Саме ця країна постачає Україні Bayraktar