Глава держави подякував Альянсу за підтримку та увагу до України. А також – за серйозну зацікавленість щодо ситуації на Донбасі та в окупованому Криму.

Зверніть увагу США закликали Україну провести глибокі реформи, щоб стати членом НАТО

"На жаль, ми дійсно бачимо зараз ускладнення на сході України, саме на Донбасі. Дійсно бачимо збільшення кількості пострілів", – зазначив президент Зеленський.

Й наголосив, що Україна здійснила потужні кроки задля деескалації ситуації на сході. Зокрема – коли домоглася запровадження з 27 липня сталого режиму припинення вогню.

За його словами, це мало результат. Адже відтоді й до грудня 2020 року спостерігалися лише поодинокі постріли та значно зменшилася кількість загиблих захисників України.

Однак з грудня почалося ускладнення, Україна вже втратила понад 20 своїх воїнів. Через це наша держава постійно закликає до дотримання режиму припинення вогню,
– підкреслив Зеленський.

Він пояснив, що мовиться про той формат, у якому він діяв після 27 липня. Також глава держави звернув увагу на дезінформацію як потужний інструмент у гібридній війні.

Піч підкреслив, що НАТО вітає відданість Зеленського мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі. Й додав, що НАТО засуджує російську агресію проти України.

Ми закликаємо Росію припинити її підтримку бойовиків на сході України та вивести її сили з української території. Україна є одним з найважливіших партнерів НАТО,
– запевнив він.

Очільник Військового комітету НАТО наголосив, що Альянс цінує партнерство з Україною та у повній мірі підтримує її суверенітет і територіальну цілісність.

  • міністр оборони Андрій Таран;
  • головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак;
  • заступник керівника ОП Ігор Жовква;
  • заступник керівника ОП Роман Машовець;
  • голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков;
  • представник Міжнародного військового штабу НАТО в Україні Фердинанд Диха.