Зустріч відбулась 9 лютого. У цей же день президент України виступив у Брюсселі на саміті Євросоюзу.

Важливо Бельгія виділила Україні рекордний пакет військової допомоги: чи будуть танки

Що відомо про зустріч Зеленського з королем Бельгії

Президент України Володимир Зеленський 9 лютого був на аудієнції в короля Бельгії Філіпа І. На зустрічі був присутній і прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо.

Президент Володимир Зеленський передав уламок російського літака Су-25, який був збитий в Україні,
– розповіла пресслужба бельгійського королівського палацу.

Окрім того, вона зазначила, що українські пілоти на ньому написали: "Разом ми переможемо".

Зустріч Зеленського з королем Бельгії / Фото Королівського палацу Бельгії

Згодом в Офісі Президента зазначили, що Володимир Зеленський подякував:

  • королю Філіпу, уряду Бельгії та всьому бельгійському народові за підтримку, яку вони надають Україні з перших днів повномасштабного вторгнення Росії;
  • за допомогу українським громадянам, які через російську війну були змушені тимчасово залишити домівки та знайшли прихисток у Бельгії.

Український лідер також розповів королю та прем'єру про формулу миру, яка покликана повернути справедливий мир в Україну.

Зеленський зустрівся з королем Бельгії / Фото ОП

Варто зауважити, що перед цим 8 лютого відбулась зустріч Володимира Зеленського та короля Чарльза. Президент Зеленський став першим українським лідером за всю історію українсько-британських відносин, якого вшанував своєю аудієнцією британський монарх.

Коротко про візити Зеленського

  • 8 лютого Володимир Зеленський прилетів у Велику Британію. Він провів перемовини з прем'єром країни Ріші Сунаком. Ба більше, український лідер виступив у Вестмінстерському палаці Великої Британії.
  • Після цього Зеленський полетів у Францію, де провів перемовини з президентом Франції Емануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
  • Далі Володимир Зеленський та Емануель Макрон полетіли разом у Брюссель. Там український лідер виступив з промовою в Європарламенті. Серед іншого, говорив про винищувачі та ракети. Детальніше читайте тут.