Сторони під час зустрічі могли обговорювати різні питання, про які нам, ймовірно, не повідомлятимуть. Про це 24 Каналу розповів політолог Тарас Загородній, додавши, що в перспективі така зустріч може допомогти Україні розвинути власну дипломатичну ініціативу.

Дивіться також Чи причетна Україна до ударів дронами по Судану: Буданову поставили гостре запитання

Деталі зустрічі

Президент Володимир Зеленський зустрівся з головою Суверенної Ради Судану Абдель Фаттахом аль-Бурганом в ірландському аеропорту Шеннон. Сторони обговорили безпекові виклики, зокрема діяльність незаконних збройних формувань, які фінансує Росія. Крім того, лідер України запросив аль-Бургана підтримати гуманітарну продовольчу ініціативу Grain from Ukraine.

Згодом у своєму повідомленні президент подякував Судану за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Загородній припустив, чому Зеленський зустрівся з лідером Судану: дивіться відео

Про що ще могли говорити

Завдяки зустрічі з лідером Судану Україна може отримати певні переваги у розмові з Глобальним Півднем і зокрема країнами Африки. До того ж у Судані триває війна, яку підтримує Росія. Це викликає незадоволення багатьох держав, а найперше Саудівської Аравії, яка вважає країну своєю зоною впливу.

"Не виключено, що говоритимуть про постачання українського продовольства. Судан не має безпосереднього впливу на наші інтереси, на наближення зброї, але, можливо, в середньотривалій перспективі дасть можливість для розгортання власної дипломатичної ініціативи, яка дозволить натиснути на кнопки, які наблизять нашу перемогу", – зауважив політолог.

Буданов про атаку в Судані: що відомо

  • Видання CNN припустило, що Україна причетна до ударів по ополченцях у Судані, яких підтримувала ПВК "Вагнера". Кирило Буданов цю інформацію не підтвердив і не спростував. Він зауважив, що на російських злочинців полюватимуть у будь-якій точці світу.
  • У схожий спосіб висловився і представник ГУР МО Андрій Юсов. Він лише констатував, що вплив Росії у світі, зокрема в Африці, зменшується.
  • Ситуації передували слова неназваного українського військового, який стверджував виданню CNN, що цю операцію здійснили "не суданські військові".