Зокрема, глава держави різко відреагував на заяву держсекретаря США Генрі Кіссинджера, який запропонував Україні "поступитися територіями". Володимир Зеленський зазначив, що світ повинен здобути звичку брати до уваги нашу країну та позбутися звички так ставитися до інтересів Росії. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на його вечірнє звернення.
Зауважте 29 450 знищених окупантів і ракетні атаки по Запоріжжю та Кривому Рогу: основне за 91 день війни
Були неготовими до нашої сміливості
Президент почав день зі спілкування з учасниками Українського сніданку, який відбувся в межах Давоського форуму. Він наголосив, що світ виявився не готовим до української сміливості. До того, що кожен із нас не поступатиметься Росії та продовжуватиме захищати власну державу.
Яскравим прикладом цього є те, що 24 лютого багато хто у світі навіть не вірив, що Україна зможе вистояти під навалою такого сильного ворога. На думку Володимира Зеленського, це було не тому, що світові лідери помилилися в оцінках України, а просто подекуди навіть не починали оцінювати.
Не було такої звички – брати до уваги Україну. Хоча в них є звичка брати до уваги Росію.
Причому й тоді, коли для цього немає об'єктивних підстав. Для них це зручно, справді звично. Часто дуже вигідно – називати тих чи інших політиків Росії "героями Достоєвського",
– сказав президент.
Він підкреслив, що це відбувається, хоч випущені вже тисячі ракет і вбиті тисячі українців.
Як саме прокоментував слова Кіссинджера
Президент засудив висловлення про те, що потрібно віддати частину території України, щоб "не було відчуження Росії від Європи". Він акцентував, що це слова, які виринають у Давосі з глибокого минулого.
Таке враження, що в пана Кіссинджера на календарі не 2022 рік, а 1938-й, і він думав, що говорить з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені,
– сказав Зеленський.
Він додав, що в реальному 1938 році, Кіссинджеру було 15 років і його родина рятувалася з нацистської Німеччини. Мовляв, тоді цей політик чудово все розумів і від нього тоді не лунали заклики адаптуватися до нацистів.
Окрім цього, очільник України згадав про й публікації деяких світових ЗМІ, які назвав "симптоматичними редакційними статтями". Мовиться про тексти, де мовилося про важкі компроміси, які нібито має прийняти наша країна заради миру.
"Можливо, у New York Times у 1938 році теж писали щось подібне. Але зараз, нагадую, все ж 2022 рік. За всіма цими геополітичними міркуваннями тих, "великі геополітики" завжди не хочуть бачити звичайних людей", – припустив президент. Він зазначив, що таким чином пропонують обміняти на мир не територію, а мільйони українців, які вимушено живуть під окупацією Росії.
У росіян зберігається бажання воювати
Подекуди наш ворог сильно переважає. У деяких ділянках фронту це стосується не лише техніки, а кількості солдатів. Російська влада вже ухвалила показове рішення – дозволити брати на контрактну службу людей старшого віку.
На думку глави держави, це підтверджує, що молодих їм уже не вистачає. Проте бажання воювати в жителів цього терористичного державного формування не зникло.
Ще потрібен час, щоб відбити у них це бажання. Ще потрібна допомога партнерів, передусім зброєю для України. Без винятків, без обмежень. Достатня, щоб перемогти. Ось про що говорять ті, хто справді цінує людей,
– зазначив очільник країни.
Окрім цього, він розповів про дві дипломатичні розмови, які провів у цей день:
- Із канцлером Австрії Карлом Негаммером – про ситуацію на Донбасі та в інших районах бойових дій. Також подякував за підтримку, яку надає Австрія. Негаммер сказав, що Австрія візьме на лікування важкопоранених захисників України.
- Із президентом Ліберії Джорджем Веа – головною темою розмови була протидія продовольчій кризі, яку спровокувала Росія. Зеленський висловив слова вдячності за підтримку нашого суверенітету й територіальної цілісності, яку Ліберія демонструє, зокрема, на майданчику ООН.
Звернення Володимира Зеленського за 25 травня: дивіться відео