В Офісі Президента розповіли, що політики матили розмову з представниками СММ ОБСЄ та зустрілися з місцевими мешканцями.

Читайте також: Спостерігачі ОБСЄ знову помітили бойовиків з пов'язками СЦКК біля Станиці Луганської

Окрім того, Зеленський і Туск ознайомилися з гуманітарними проектами, що реалізуються на Донбасі за підтримки ЄС.

Зеленський і Туск
Зеленський і Туск поїхали на Луганщину

Політики також відправляться у Станицю Луганську. Кілька днів тому там почалося розведення сил зі сторони українських військових та проросьйських бойовиків. Зеленський перевірив нові позиції сил ООС на ділянці розведення.

Зеленський і Туск на Луганщині
Зеленський і Туск на Луганщині/ Джерело: прес-служба АП


Володимир Зеленський і Дональд Туск відвідали Луганщину/ Прес-служба АП

На КПВВ "Станиця Луганська" генерал-лейтенант Олександр Сирський ознайомив Володимира Зеленського та Дональда Туска з поточною ситуацією на цій ділянці. Також, президент України та президент Європейської ради поспілкувалися з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та місцевими мешканцями,
– повідомили у прес-центру штабу Операції об’єднаних сил.

Глава держави разом із президентом Євроради на понад півкілометра пройшов далі від нульовій позиції ЗСУ – вглиб зони розведення. Саме тамтешній зруйнований міст планують відновити за умови дотримання перемир'я.

Зеленському та Туску там представили результати роботи груп розмінування – беззаперечні докази російської агресії у вигляді решток ворожих боєприпасів. Їх знайшли піротехнічні групи.
Зеленський і Туск
Станиця Луганська/ Джерело: прес-служба АП

Зеленський і Туск
Ознайомлення із гуманітарними проектами/ Прес-служба АП

Що ще сказав президент: Зеленський озвучив наступний крок після розведення сил поблизу Станиці Луганської

Як відбувалось розведення військ у Станиці Луганській?

26 червня штаб ООС повідомив про початок першого етапу відведення українських підрозділів під наглядом ОБСЄ. Наступного дня, 27 червня в районі Станиці Луганської проросійські бойовики завершили перший етап відведення своїх сил і відійшли від пішохідного моста, відповідно до домовленості, досягнутої в рамках перемовин Тристоронньої контактної групи ще 20 вересня 2016 року.

Через відхід військ у сірій зоні опинилися 74 будинки. І якщо там, як планується, знімуть мінні поля, то бойовики зможуть спокійно зайти в Станицю Луганську. Тобто безпосередньо в тил українських захисників.

30 червня в ОБСЄ підтвердили повне розведення військ у Станиці Луганській.

окуповані райони донбасу
Окуповані Росією туриторії Донбасу / інфографіка 24 каналу

Туск приїхав в Україну на 21-й саміт Україна – Європейський Союз, який почнеться 8 липня у Києві. Він пройде під головуванням президентів України Володимира Зеленського, Європейської ради Дональда Туска і Європейської комісії Жан-Клода Юнкера.

Вони обговорять питання безпеки, пріоритети політичних, економічних і соціальних реформ, стан імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За підсумками саміту буде прийнято спільну заяву.