Як розповів президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей, Зеленський поспілкувався з українською діаспорою в Українському інституту Америки, передає Укрінформ.

Зверніть увагу! Коли Зеленський зустрінеться з Трампом і виступить на Генасамблеї ООН: точна дата

Футей підкреслив, що президент України був дуже відкритим. За його словами, український президент приїхав на зустріч із діаспорою найпершим чином, одразу з літака, і громада з приємністю відзначила цей факт.

Він людина, яка має страшний тягар на своїх плечах у нинішній ситуації. Але він відверто пояснив нам деякі свої плани, зокрема щодо Донбасу, Криму. Він нас запевнив, що його шлях полягає у подальшому захисті української ідентичності, української територіальної цілісності, поверненні всіх наших територій, вигнанні ворога, який окупував Україну,
– зазначив президент Українського конгресового комітету.

Він додав, що Зеленський розповів і про своє бачення ролі американської діаспори, зокрема, у спілкуванні з американською владою щодо подальшого розвитку України. Також український гарант поділився очікуваннями від зустрічі з господарем Білого дому Дональдом Трампом, зокрема він хоче почути від американського президента, яким є його план щодо України.

"Звісно, кожен хотів би чути більше. Але треба розуміти, що йдуть переговори. Страшні переговори. З нашими союзниками – з Америкою, Канадою, Францією, Німеччиною. І навіть якби президент хотів сказати всі деталі, зараз цього не можна робити", – наголосив він.

На завершення зустрічі українці США щиро побажали Зеленському вдалих зустрічей у Нью-Йорку. Крім того, вони висловили занепокоєння щодо скандалу у внутрішній політиці США, пов’язаного з Україною.

Важливо! Україна та США в епіцентрі нового скандалу через розмову Трампа із Зеленським: що про це відомо

"У такий "неприємний час", коли Україна опинилася в епіцентрі політичного протистояння двох американських партій, головне, щоб ми тримали лінію, щоб надалі й республіканці, і демократи підтримували Україну, – так, як це завжди відбувалося досі", – підсумував Футей.

Що відомо про візит Зеленського до США та його зустріч з Трампом

Одразу після своєї інавгурації Зеленський заявив про бажання зустрітися з Трампом. Згодом аналогічну заяву зробив і господар Білого дому та відправив офіційному Києву запрошення. Наприкінці червня з’явилася інформація, що тоді тимчасовий виконувач обов'язків голови Служби безпеки України Іван Баканов здійснив візит до США, де, зокрема, обговорив майбутній візит Зеленського до Вашингтона.

Вперше Трамп і Зеленський могли зустрітися у вересні у Варшаві, куди їх запросили на заходи з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни. Щоправда, перед подією стало відомим, що Трампа не буде, оскільки саме в цей час до США наближався ураган "Доріан".

Після останньої телефонної розмови між українським президентом і віцепрезидентом США Майклом Пенсом стало відомим, що Зеленський і Трамп зустрінуться у Ньо-Йорку під час 74-ї сесії Генасамблеї ООН.

Зауважимо, хоча лідери ще не зустрічалися, проте постійно підтримують телефонний зв'язок. Перша розмова між ними відбулася після перемоги Зеленського на виборах, а друга – наприкінці липня, під час неї сторони обговорили співпрацю між країнами.

Дивіться відео: як минув перший день візиту Зеленського до США