Також глава держави висловив сподівання, що у наступному році обсяги такої допомоги з боку США лише зростуть, повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Читайте також: Новий глава МЗС Пристайко провів першу розмову з держсекретарем США Помпео

"Володимир Зеленський підкреслив важливе значення підтримки, яку надають Сполучені Штати для зміцнення обороноздатності України та реформування національного сектору безпеки й оборони", – зазначили в повідомленні.

Лідери держав "констатували плідний розвиток українсько-американської співпраці у сфері енергетики та висловилися за її подальше активне розширення", а також підкреслили "обопільне задоволення високим рівнем політичного діалогу між Україною та США на найвищому рівні".

Президент України, проінформував віцепрезидента Сполучених Штатів про реформи, "спрямовані на викорінення корупції у нашій країні".

А Майк Пенс "відзначив прогрес України у впровадженні масштабних реформаторських заходів і висловив підтримку цих зусиль нової української влади", вказано в повідомленні.

Згодом інформація про розмову з’явилася й на сайті Білому дому. Тут зокрема мовиться, що Зеленський і Пенс про майбутню зустріч українського та американського президентів. Пройти вона має наступного тижня, після 23 вересня, у межах 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, на яку прибуде Зеленський.

Цікаво! Про що Зеленський буде говорити на першій зустрічі з Трампом

Що відомо про зустріч Зеленського з Трампом? Зеленський заявив про бажання зустрітися з Трампом одразу після своєї інавгурації. Згодом аналогічну заяву зробив і господар Білого дому, також Трамп офіційному Києву відправив запрошення. Як підкреслював посол України в США Валерій Чалий, воно має "чіткі сигнали". Крім того, наприкінці червня з’явилася інформація, що тоді тимчасовий виконувач обов'язків голови Служби безпеки України Іван Баканов здійснив візит до США, де, зокрема, обговорив майбутній візит Зеленського до Вашингтона.

Додамо, що президенти могли зустрітися вже у вересні у Варшаві. Сюди обидвох запросили на заходи з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни. Щоправда, перед подією стало відомим, що Трампа не буде, оскільки саме в цей час до США наближався ураган "Доріан".

Крім того, віцепрезидент США підтвердив незмінну прихильність Сполучених Штатів суверенітету та територіальної цілісності України.

На початку вересня Зеленський та Пенс мали двосторонню зустріч у Варшаві. Під час зустрічі американський віцепрезидент запевнив Зеленського, що США продовжує підтримувати Україну та її шлях.

Детальніше про зустріч Володимира Зеленського з віцепрезидентом США Майклом Пенсом читайте тут.