Відповідьна петицію із вимогою звільнити Андрія Богдана з’явилась на сайті глави держави.

Читайте також: Кого Зеленський призначив на ключові посади: список

У ній Зеленський перелічив функції Адміністрації президента, її голови та дав зрозуміти – змін не планує.

Глава Адміністрації Президента України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України,
– написав він.

Зазначимо, автор петиції Андрій Качор нагадав, що в 2010-2011 та в 2013-2014 роках Богдан працював на посаді урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики в уряді прем’єра Миколи Азарова. У 2014 році Богдан звільнився з посади за власним бажанням.

Окрім того, Зеленський відповів на петицію про свою відставку. Вона такж з'явилася на сайті президента нещодавно і лише за кілька днів набрала необхідну кількість голосів. Зеленський наголосив, що Конституція "чітко визначає умови, за яких президент повинен покинути свою посаду", а до того ж "непогано себе почуває".

Чи підлягає Андрій Богдан люстрації?Богдан працював на високих посадах в урядах екс-президента Віктора Януковича та прем’єра Миколи Азарова. Так, у 2007-2010 роках Богдан був заступником міністра юстиції, потім – заступником міністра Кабінету міністрів (2010-2011 роки) і урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (2013-2014 роки).

Тож Богдан мав би підпадати під про люстрацію і не мав би обіймати жодні державні посади. Проте сам голова АП переконує, що при схваленні закону посади голови Адміністрації Президента і його заступників були виведені з-під державної служби. Тож призначення Богдана головою АП є нібито цілком законним.

Цей факт спростовує авторка проекту закону про люстрацію Тетяна Козаченко. За її словами, перелік посад, які не може обіймати особа, що підпадає під люстрацію, є у 2-ій статті закону "Про очищення влади". І там чітко зазначена посада голови Адміністрації Президента.


Усі призначення Володимира Зеленського/ Інфографіка 24 каналу

Новина доповнюється...