Проект закону зареєстрований у Верховній Раді 31 травня, проте текст документа наразі відсутній. При цьому Зеленський визначив законопроект як невідкладний.

Читайте також: Дострокові парламентські вибори в Україні: все, що треба знати

Президент переконаний, що слід законодавчо закріпити можливості реалізації окремими категоріями військовослужбовців ЗСУ (та інших утворених військових формувань) передбаченого права вільно обирати народних депутатів на рівні з іншими громадянами, повідомили у прес-службі глави держави.

Що пропонує законопроект?

Закріпити у Законі "Про вибори народних депутатів України" положення щодо можливості утворення у виняткових випадках Центральною виборчою комісією за поданням Міноборони спеціальних виборчих дільниць у місцях тимчасової дислокації військових частин (підрозділів, органів) ЗСУ та інших військових формувань, які виконують завдання за призначенням поза межами місць постійної дислокації.

Мовиться насамперед про тих, хто виконує завдання у районі забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Росії у Донецькій і Луганській областях.

Які ще законопроекти вніс Зеленський за дні свого президентства?

парламентські вибори 2019 Верховна Рада коли вибори