Про це для 24 каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін.
До теми Ердоган прокоментував демарш Росії щодо зернової угоди
"Можуть бути складнощі, якщо Москва наважиться на прямі претензії й атакуватиме судна. Це може сильно вплинути на відносини з Туреччиною", – зазначив Фейгін.
Туреччині вигідна зернова угода
За словами правозахисника, дивно уявляти, що Москва так довго намагалася використовувати Туреччину для своїх цілей, ініціюванням переговорів, підключенням різних угод і раптом в один момент все це зламала через нібито атаки по Севастополю. Фейгін наголосив – росіяни одразу після укладення зернової угоди атакували Одесу й заявили, що це воєнна ціль.
Фейгін зазначив, що судна, які перевозять зерно, цивільні. Їх інспектує Туреччина й має дохід за пропуск кораблів.
Для Туреччини це важливе питання. Чому вона має відступати й припинити пропуск суден в акваторії Чорного моря? Бо Москва щось собі вирішила? Це принципове питання. Риторичне питання – хто господар Чорного моря?,
– сказав Фейгін.
Він додав, що саме Туреччина має потужні можливості контролювати Чорноморський басейн. Крім цього, турецький флот дуже значний.
Зверніть увагу – повне інтерв'ю з Марком Фейгіним: дивіться відео
Зернова угода: останні новини
- В ООН заявили, що зернова угода залишається чинною. Відтак, інспектори ООН і надалі перевірятимуть судна, що транспортують продовольство з українських портів.
- Росіяни 31 жовтня атакували порт в Очакові та пошкодили 2 портові цивільні буксири. Два члени екіпажу загинули.
- У російському міноборони заявили, що Росія не виходить із зазначених угод, а зупиняє їхню дію.