Автор виставки Крістіна Бесолова цим проектом хотіла привернути увагу до жінок, чиї дітки народились передчасно. Зібрала 8 історій зі щасливим фіналом. Два фото — якою дитинка народилась і якою є зараз.

Щороку в Україні передчасно народжується 24 тисячі малят. Ще десять років тому зі 100 недоношених дітей виживав лише кожен п’ятий. А сьогодні — близько половини. Це стало можливим завдяки зміні медичних стандартів. 2007 року дітей, які народились після 22 тижня і з вагою від півкілограма, офіційно визнали новонародженими, а не ембріонами.

В Україні працює 12 перинатальних центрів, де виходжують таких крихіток. У реанімації столичного центру зараз перебуває дев'ять малят. Серед них — близнятка Ліля та Маргарита.

Діти з критично низькою вагою у лікарні перебувають кілька місяців. Всі витрати лягають на плечі батьків. Перинатальні центри фінансують як звичайні пологові.

Ми запитали в однієї мами, скільки вона витратила на виходжування свого недоношеного дитини. Вона сказала. що понад 100 тисяч гривень,
— розповіла головний лікар Київського міського перинатального центру Вікторія Біла.

Читайте також: Що повинна знати жінка, яка збирається народжувати за кордоном

Після виписки труднощі не завершуються. Недоношені діти потребують постійного догляду. Їм загрожують проблеми з зором та опорно-руховим апаратом.

40% з них можуть бути інвалідами,
— зазначив президент Асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська.

А фахівців, які б могли допомогти таким дітям у регіонах, — практично немає.

Найменшою дитиною, яку вдалось виходити в Україні, є Богдан Черній з Житомирщини. Хлопчик народився з вагою 490 грамів. А світовий рекорд належить американці Румайсі Рахаман. Дівчинка важила менше 250 грамів.

Читайте також: Вражаючий фотопроект про красу материнства