Що відомо про обстріли бойовиків на Донбасі

Бойовики спочатку відкрили вогонь з автоматичного станкового гранатомету, випустивши при цьому три черги ВОГ-17 по підрозділу Об’єднаних сил в районі Красногорівки. Про це повідомляє пресцентр штабу ООС.

До теми На Донбасі важкі втрати: двоє воїнів підірвалися на вибухівці

В результаті першого обстрілу поранення отримав військовослужбовець Збройних Сил України. Він допомогав усувати наслідки пожежі на Луганщині. Бійцю надали першу медичну допомогу та евакуювали до лікарні.

Другий обстріл

Згодом окупанти здійснили другий обстріл по позиціях ЗСУ. В результаті обстрілу неподалік Причепилівки, що на Луганщині, загинув український військовий.

Сьогоднішній обстріл вкотре доводить, що так зване керівництво ОРДЛО не має на меті досягнути миру,
– наголосили в штабі ООС.

Після першого обстрілу, в штабі ООС заявляли, що не відкривали вогонь у відповідь. Вже після другого обстрілу українські військові підрозділи ЗСУ застосували всі наявні вогневі засоби та дали збройним формуванням Російської Федерації відсіч. Втрати противника уточнюються.

Погрози бойовиків обстріляти позиції ЗСУ: що треба знати

  • Ватажок донецьких бойовиків Пушилін анонсував обстріл українських позицій.
  • Статися це мало 7 вересня буквально за 600 метрів від населеного пункту Шуми, що є передмістям Горлівки. Він видав відповідний указ.
  • Через це голова української делегації в мінській Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук скликав термінове засідання.
  • Водночас Кравчук зауважив, що заяви представника так званої "ДНР" Дениса Пушиліна є нічим іншим, як бажанням загострити ситуацію на Донбасі.

Режим припинення вогню на Донбасі: головне

Повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі розпочалося з 00:01 27 липня 2020 року. Його погодили Україна та Росія, а також підтримує ОБСЄ. Відповідне рішення ухвалили на зустрічі мінської Тристоронньої контактної групи.

Що передбачає перемир'я

  • Заборона на наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін.
  • Заборона на застосування вогню.
  • Заборона на розміщення важкого озброєння у населених пунктах та їх околицях.
  • Ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників.
  • Створення та залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.
  • У відповідь вогонь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм.

карта окупованих територій
Карта окупованих територій України на сході / Інфографіка 24 каналу