ЗМІ наголосили, що не лише Україна є вразливою до російської газової політики. Мовляв, проблема стає все серйознішою і для Німеччини.
Адже покупець (Німеччина) потрапив "у мережу залежностей". Натомість продавець (Росія) користується її скрутним становищем й готова заплатити більшу ціну, аби ця залежність утримувалася й надалі. Втім, експерти закликали німецьку владу реагувати й не піддаватися шантажу.
Звісно, Німеччині потрібен російський газ, а Росії – німецькі гроші. Але це все може стати неважливим, тому що адже єдність Євросоюзу важливіша,
– мовиться у статті.
Там також наголосили, що розділений ЄС –
непривабливий для всіх інших країн, які обіцяють стабільність й захист від Росії через асоціацію або навіть членство. "Від Північної Македонії до України і Грузії. У Путіна не технічна проблема, а політичні наміри", – переконані автори. Вони підкреслили, що нова коаліція повинна негайно визначитися зі своєю позицією.У ЗМІ пояснили, що Німеччина може позбавитися залежності від Росії завдяки іншим джерелам постачання й альтернативним джерелам енергії. І, що головне, через політичне рішення закрити трубопровід.
Що цьому передувало
- Напередодні у Німеччині заявили, що процес сертифікації "Північного потоку-2" можуть завершити вже на початку 2022 року. Відповідно, після цього його й зможуть і запустити.
- Німецькі "Зелені" виступили проти швидкої сертифікації газопроводу. Мовляв, газогін потрібно належним чином перевіряти, а Росія має адаптуватися до європейських правил.
- При цьому, США застерегли Німеччину та інших союзників про небезпеку загострення агресії Росії щодо України. Берлін закликали використати "Північний потік-2" для стримування Москви.