В ефірі 24 Каналу політтехнолог Михайло Шейтельман сказав, що нам немає чого очікувати, адже у Великій Британії антиросійська політика. Такою вона є впродовж майже всієї історії Росії.

Цікаво Адвокат знедолених і новий прем'єр Британії: хто такий Кір Стармер і чого чекати Україні

Весь цей час головним ворогом для Росії були саме англійці, незалежно від того, хто був у владі. Це ніколи нічого не вирішувало для росіян.

Новий прем'єр-міністр

Політтехнолог зазначив, якщо говорити конкретно про нового премʼєра, то він нас вже багато разів переконував, що все буде добре. Крім того, саме він, бувши головою опозиції, добився, аби вся підтримка, яка йшла до України за ці роки повномасштабної війни, – була двопартійною.

"Тобто під час голосування обидві партії в однаковій мірі підтримували абсолютно всі рішення щодо України. Це була його особиста ініціатива. Це він був лідером цього руху", – пояснив Шейтельман.

Що відомо про Кіра Стармера та його позицію щодо України

Кір Стармер почав політичну кар'єру у 2015 році. Тоді він обрався до Палати громад, а вже за кілька місяців став тіньовим міністром із виходу з Євросоюзу. Цікаво, що сам Стармер був рішучим противником рішення Великої Британії про вихід з ЄС. Втім нині він стверджує, що лейбористський уряд не буде намагатися знову приєднатися до ЄС.

Що стосується його позиції щодо України, то Стармер заявляв про "непохитну підтримку" від його партії у лютому 2023 року, коли політик був з візитом в Україні. Під час візиту Стармер також відвідав Бучу та Ірпінь, де на власні очі міг побачити наслідки звірств російських загарбників.

У травні 2024 року Стармер вкотре наголосив, що підтримка України повинна бути непохитною, адже це вибір між життям і смертю.

Останнє, чого хоче будь-хто в Україні, – це бачити, як політичні партії у Великій Британії сперечаються про те, що для них є питанням життя і смерті,
– заявляв Кір Стармер раніше.

Окрім того, Стармер добре усвідомлює небезпеку Росії, й про це свідчить факт того, що він пропонував вводити санкції ще до початку повномасштабного вторгнення. Також новий прем'єр не планує зменшувати підтримку Україні й виступає за зростання видатків на оборону (до 2,5% ВВП, але поступове).