Про це 24 Каналу розповів військовослужбовець Євген Ієвлєв. За його словами, поблизу Горлівки ЗСУ воюють значно ефективніше за росіян, хоча ворог перевершує їх в одному з компонентів.

Дивіться також На Куп'янському напрямку стало трохи тихіше: у ЗСУ сказали, де Росія зосереджує свої зусилля

Наскільки добре воюють росіяни біля Горлівки

Рівень спротиву Збройним Силам поблизу Горлівки змінюється дуже хаотично, хоч видимих ознак ротації військові не помічали.

"Буває так, що два тижні ми "бовтузимо" окупантів, які не можуть влучити по наших позиціях, ведучи бій для галочки. А потім два дні все раптом починає влучати", – поділився Ієвлєв.

Військові припускають, що це може бути ознакою того, що на позиції противника часом заїжджають спецпідрозділи. Але це несистемна історія, яке є скоріше винятком із правил.

"Українські військові працюють завзятіше. В нас є деякий дефіцит боєкомплекту, і тому ми навчились цінувати його і працювати якісніше, ніж росіяни. Однак ворога не варто недооцінювати", – вважає військовий.

Євген Ієвлєв про сили окупантів поблизу Горлівки: дивіться відео

Проти якої зброї росіян найважче боротись

Як пояснює Ієвлєв, його за пів року боїв під Горлівкою його підрозділ навчився ефективно протидіяти важкій техніці ворога, застосовуючи FPV- дрони. Завдяки ним окупанти були змушені відтягнути важку техніку на 5 – 6 кілометрів углиб, через що вона перестає бути загрозою для Сил оборони.

Однак значно більших проблем, аніж техніка, підрозділу завдає російський РЕБ. Скоріш за все, більшість російських засобів радіоелектронної боротьби є сучасними розробками.

“Буває так, що ми піднімаємо дрон на своїх позиціях, і він втрачає керування, попри те, що до ворожих позицій близько кілометра”, – розповів військовий.

Як проявляє себе інша російська зброя

  • Окрім РЕБ, окупанти навчились ефективно застосовувати свої безпілотники "Ланцет", які здатні вражати техніку на відстані до 40 кілометрів. Для того, щоб протидіяти їм, Збройні Сили часто застосовують сітки на високих щоглах.
  • Крім того, при правильному застосуванні непогану ефективність показує російський ударний гелікоптер Ка-52. На його озброєнні стоять керовані ракети, що можуть вражати ціль на відстані до 10 кілометрів, що робить його надзвичайно ефективним у стримуванні українського контрнаступу. Однак ця техніка не є безсмертною, і Збройні Сили вже неодноразово її збивали.
  • Водночас свій статус "аналоговнєт" в цій війні повністю не підтвердила аеробалістична ракета "Кинджал", яка виявилась не гіперзвуковою, через що пробити оборону комплексів Patriot у неї просто немає шансів.