Глави держав обговорили низку питань. На порядку денному була тема України та Афганістану.

Читайте також Меркель і Байден обговорили ситуацію в Афганістані

Детальніше про зустріч Путіна та Меркель

Меркель прибула до Кремля близько 14:00. Президент Росії вручив канцлерці букет квітів, після чого розпочались перемовини.

Меркель згадала, що 80 років тому гітлерівська Німеччина напала на СРСР. Тому політикиня взяла участь у церемонії покладання вінка до могили Невідомого Солдата в Олександрівському саду в Москві.

Путін просив Меркель вплинути на Україну

Президент Росії попросив канцлерку Німеччини вплинути на Україну під час візиту в Київ. Зокрема, щодо "виконання всіх обов'язків щодо Донбасу."

Путін зухвало заявив, мовляв, київська влада відмовилася від мирного вирішення конфлікту в Донбасі. Натомість Меркель заявила, що Німеччина підтримує територіальну цілісність України. Вона наголосила, що "процес врегулювання конфлікту" необхідно оживити.

Говорили про "Північний потік-2"

Канцлерка говорила з Путіним про газопровід. Меркель виступила за продовження договору з Україною про транзит російського газу після 2024 року.

Тема Афганістану

За словами Путіна, російська влада добре обізнана у ситуації в Афганістані.

Потрібно виходити з реалій того, що таліби прийшли до влади в Афганістані, щоб не допустити розвалу країни,
– сказав президент Росії.

Лідер Кремля наполягає, що важливо не допустити проникнення терористів в сусідні з Афганістаном країни. Також Путін сподівається, що таліби не порушуватимуть права афганців.

Звільнення Навального

Меркель вкотре наголосила, що заміна умовного терміну на реальний для Олексія Навального є неприйнятною. Політикиня підняла тему звільнення російського опозиціонера.

Прощальний візит

Політикиня зауважила, що це її прощальний візит у Росію на посаді канцлерки. Однак наголосила, що поговорити було про що. Зокрема про двостороннє співробітництво, питання міжнародного порядку, торговельні стосунки, громадянське суспільство та некомерційні організації.

У нас є про що говорити...Є чим заповнити наш час,
– додала Меркель.


Перемовини Меркель та Путіна / Фото Getty Imiges

Меркель заявила про розбіжності з Путіним

Канцлерка наголосила, що між ними з президентом є розбіжності. Проте сторони збираються й надалі підтримувати контакт.

Попри те, що у нас є розбіжності в думках, я думаю, добре, що ми говоримо один з одним,
– сказала Меркель.

Натомість Путін заявив, що Німеччина залишається одним з ключових партнерів Росії. До речі, під час перемовин до Меркель хтось подзвонив, але канцлерка швидко вимкнула телефон.

Зустріч Зеленського та Меркель: що відомо

  • До Києва канцлерка Німеччини завітає 22 серпня. Однак наразі невідомо, чи візьме вона участь у саміті Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня.
  • "Слуга народу" Ірина Верещук заявила: "у неї (Меркель – 24 канал) все розписано по годинах. Вона не може залишатися так, як вона хоче, дивлячись на успішність візиту".

До теми Візит наприкінці політичної кар'єри: яку крапку поставить Меркель в Україні