Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк в ефірі єдиного телемарафону розповів, що, на його думку, відбувається за закритими дверима у Мінську. Про це пише 24 канал.
До теми Його супроводжували винищувачі, – експерт пояснив, чи могли б ЗСУ збити літак Путіна
Щоб це не було, ГУР знатиме
Передусім Подоляк зауважив, що щоб не відбувалося між Росією та Білоруссю, українська розвідка буде це знати. Він наголосив, що говорить цілком серйозно.
Якщо нам щось не розкажуть, ми все одно будемо знати, тому що наша розвідка зараз працює вкрай ефективно. Я цілком серйозно зараз говорю. Тому що все що відбувається в Білорусі, принаймні у стосунках з Росією, ми точно розуміємо, про що йдеться,
– сказав він.
Путін хоче представити Білорусь, як перемогу
Подоляк сказав, що концепція у Росії трішки змінилась. Окупанти хочуть сказати, що не Путін винен в тому, що вони провалюють "спецоперацію" і зараз російський диктатор має продавати російському суспільству позитивні речі.
На думку радника глави ОП, у Мінську зараз обговорюють не так піхотний наступ з боку Білорусі, а скоріше чи буде Білорусь існувати як держава самостійно.
Михайло Подоляк вважає, що Путін хоче взяти Білорусь під повний контроль. Це необхідно для хоч якоїсь перемоги. Російському народу диктатор скаже, що ось він юридично збирає слов'янські землі в єдиний якийсь пакет.
Тож зараз Лукашенка намагаються дотиснути та задобрити. За 28 років правління Лукашенко так і не побудував самостійний державний механізм – Білорусь абсолютно залежна від російської економіки та сировини, тож справа залишається за малим. Питання в тому, чи погодиться самопроголошений президент виконувати роль генерал-губернатора.
Лукашенко заявив про "певні рішення" після зустрічі з Путіним
- Путін 19 грудня прилетів до Мінська – його особисто зустрів Олександр Лукашенко.
- Сторони провели перемовини. Деталі переговорів наразі не кажуть, але українська влада переконана – Путін схилятиме Білорусь до прямої участі у війні.
- Після закінчення зустрічі Лукашенко заявив, що під час переговорів політики відійшли від урядових питань, але потім обговорили весь комплекс про білорусько-російські відносини. Він сказав, що були схвалені "певні рішення". Натомість Путін сказав, що обговорив з Лукашенком створення єдиної оборонної сфери між Росією і Білоруссю.
- Загалом подробиць перемовин, окрім деяких заяв, немає. Проте було сказано, що Росія та Білорусь домовилися продовжувати практику спільних військових навчань й нібито хочуть займатися створенням нової військової техніки.