Про це в розмові з 24 Каналом зазначив Пьотр Кульпа – колишній член уряду Польщі. Він пояснив основні завдання зустрічі двох міністрів.
До теми Будуть створені можливості, – Подоляк про візит Шмигаля до Польщі
Політика Польщі
За словами Кульпи, це зустріч-консультація, де головним завданням є не стільки розв'язання питань, скільки розуміння позиції обох сторін та напрацювання рішень.
"Щодо тих питань, які розділяють Україну та Польщу, то тут є прогрес. Найскладніші моменти, пов'язані з кордоном і зерном, регулюються погодженням у Брюсселі. Буде прогрес і перелом, я вірю, що транзит українського зерна через Польщу відбуватиметься без перешкод", – відзначив він.
Як заявив польський прем’єр-міністр, рішення, які шукають, необов'язково влаштовуватимуть усіх, однак вони повинні враховувати основні побажання українських та польських аграріїв.
"Передусім це пошук заходів, які рятуватимуть дрібних фермерів у Польщі від конкуренції з великими господарствами України в плані ціни виробництва зерна. Це сильно тисне на Туска. А головний ключ для них – підтримка", – пояснив Кульпа.
Для України важливим є питання транспортування передусім гуманітарної допомоги та боєприпасів. Це питання національної безпеки України.
"Протестує не польський уряд. Це соціальні протести. Якби уряд міг розв'язати проблему – не було б питань. Щоб досягти згоди, напрацьовуються методи таким чином, аби ті сотні компаній, які вийшли на протест, зняли блокування доріг. Це стосується не лише кордону. Поляки теж блокувалися і були відрізані від іншої частини держави", – додав він.
Як результати зустрічі Шмигаля і Туска: основне
- Україна запропонувала конкретні кроки для вирішення ситуації на кордоні. Київ прагне зберегти можливість здійснювати поставки товарів до ЄС без мит та тарифів.
- Поляки готові долучитися до відбудови українських міст, зокрема, на Харківщині. Крім цього планується створити спільні оборонні підприємства на території двох держав.
- Росія не припиняє бити по енергетичних об’єктах України. Тому Польща допомагатиме стабілізувати енергосистему шляхом імпорту в Україну електроенергії.