Було б добре, якби рішення ухвалювались швидше, тому що протести виробників сільськогосподарської продукції відбуваються вже по всій Європі. Це 24 Каналу зауважив радник голови ОПУ Михайло Подоляк.

Читайте також У пункті пропуску "Угринів-Долгобичув" тимчасово розблокували рух вантажівок в обох напрямках

"Перемовини щодо наших економічних відносин, тому що сьогодні це ключовий чинник, який створює спекулятивні інформаційні хвилі, в яких ми живемо останні пів року. Це непогано, коли уряди консультуються, тому що, напевно, будуть створені можливості для постійних консультацій щодо економічних негараздів між нашими країнами", – сказав посадовець.

Потрібне швидке ухвалення рішень

Михайло Подоляк зазначив, що протести фермерів відбуваються по всій Європі. Блокада кордонів створює додаткові психоемоційні навантаження для нашої держави під час війни.

У цілому це проблема Європейської комісії щодо дерегуляції ринку, дотації на цьому ринку, "зеленого переходу" і так далі. Треба швидше ухвалювати відповідальні рішення. Якщо це провокує наслідки, які ми бачимо по всій Європі, треба пояснювати і не робити так, що у двосторонніх відносинах маємо сьогодні проблеми, які є у нас з Польщею,
– пояснив він.

Водночас у будь-якому випадку економіка – це про конкуренцію та гроші. Якщо Україна хоче зайти в єдиний економічний простір Європи, то ми маємо бути готові до конкурентних, важких економічних війн. Вони можуть блокувати можливості України, тому що це буде підвищувати конкуренцію на відповідних галузевих ринках. Однак усі ці питання можна буде владнати.

Радник голови ОПУ підкреслив, що хотілося б, щоб Польща поводила в себе жорстокіше щодо Росії. Наприклад, коли посол Росії в Польщі Сєргєй Андрєєв заявляє, що не хоче навіть приходити у польський МЗС, коли його викликають щодо прольоту російської ракети в повітряному просторі Польщі, на це потрібно жорсткіше реагувати.

"Якщо після протестів проти українського зерна, з'ясовано, що Росія спокійно через кордон з Білоруссю відправляє великі обсяги свого зерна в Європу, то треба вже і з цим працювати", – додав Подоляк.

Зустріч Шмигаля та Туска: головне

  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та його польський колега Дональд Туск 28 березня у Варшаві обговорили нагальні питання, які стосуються відносин між нашими державами. Однією з тем обговорення стала ситуація на українсько-польському кордоні. Зокрема, блокада кордону для українських вантажівок з боку польських фермерів.
  • Прем'єр Денис Шмигаль підсумував свої перемовини із Туском. За його словами, було проговорено низку питань, які становлять взаємний інтерес у співпраці між країнами. Київ чекає відповіді від Польщі на запропоновані їм кроки, зокрема, заборону Єврокомісією транзиту й експорту з Росії та Білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску.
  • Польща приєдналася до дипломатичної ініціативи щодо блокування імпорту білоруської та російської аграрної продукції. Туск висловив сподівання, що ЄС підтримає блокаду експорту з країни – агресорки та її союзниці.
  • Наразі відомо, що делегації країн домовилися про підписання угоди щодо спільного контролю пунктів пропуску.
  • Також під час брифінгу у Варшаві прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про початок співпраці з Польщею щодо виробництва зброї. Однак деталей щодо спільних проєктів наразі немає.