"Якби я знав. Я сам дуже хочу дізнатися. Думаю, що, можливо, десь дізнаюся... А ви знаєте? Розповісте!", – відповів Балух на питання, чи знає він щось про умови обміну в інтерв'ю кореспондентці ATR Ельвіні Сеітбуллаєвій.

Дивіться відео, як полонені моряки і в'язні Кремля поверталися в Україну

На питання про те, що він планує робити далі, Балух відповів, що хоче привести себе до ладу як морально, так і фізично.

Спочатку хочу підстригтися, тому що виглядаю, як мавпа. І трохи прийти до тями. Давайте ми трохи пізніше обов'язково про це поговоримо,
– сказав звільнений політв’язень.

Додамо, що на Балуха просто в аеропорту "Бориспіль" одягнули у футболку з козаком – таку ж, яку він носив у Криму до свого ув'язнення.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін утримуваними особами у форматі 35 на 35. В Україну повернулися 11 незаконно засуджених у Росії осіб і 24 моряки, яких РФ захопила в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Як Володимир Балух потрапив у російський полон? Балух був кримським фермером та громадським активістом. Після анексії Криму чоловік відмовився від російського громадянства. А взимку 2013 року вивісив прапор України на своєму будинку ще й прикріпив на будинок табличку "Вулиця героїв Небесної Сотні".

Наприкінці 2016 року Балуха затримали ФСБ Росії. Там заявили, що начебто на горищі будинку Балуха знайшли патрони і тротилові шашки. За це Балуха засудили у Криму до 5 років в’язниці.

Балух свою провину не визнавав і на знак протесту неодноразово оголошував про голодування.