На відміну від Севастополя, що в окупованому Криму, Херсон для громадян країни-агресорки є маловідомим містом. Про це 24 каналу розповів російський підприємець та опозиціонер Євгеній Чичваркін.

Цікаво Звільнення Півдня: Жданов припустив, яким далі буде контрнаступ

За його словами, не кожен росіянин зможе на карті показати українське місто Херсон. А 90% населення країни-агресорки жодного разу там не були.

Кого зроблять винним у втраті Херсона

Російський диктатор Владімір Путін поки не коментує втрату Херсона. Втім, на думку Чичваркіна, в майбутньому країна-агресорка звинуватить у своєму провалі поляків, британців та "найманців" країн НАТО. Адже "друга армія світу" нібито не може програти Збройним Силам України.

Свої ж – не винні (у втраті Херсона – 24 канал), вони врятували армію. Й армія не винна – ніхто не винен, окрім "найманців і бандерівців",
– зауважив російський підприємець.

Як російська пропаганда пояснює провал

Водночас російська пропаганда пояснює вихід з українського міста як маневр для буцімто порятунку війська окупантів. А далі, мовляв, окупанти причаїлися для подальшої "стрімкої атаки".

Ба більше, посіпаки Путіна згадали про загибель "хлопчиків" під час попередніх двох відступів. "Хлопчиками" в Росії називають 50-річних зеків.

Чичваркін пояснив, чому втрата Херсона не вплинула на росіян: дивіться відео

ЗСУ звільнили Херсон: що відомо

  • 11 листопада Збройні Сили України зайшли в Херсон. Наші бійці почали зачистку міста від колаборантів та розмінування територій. Цей процес може тривати не один тиждень.
  • Херсон був єдиним обласним центром, який росіяни змогли захопити після 24 лютого. Тож його деокупація є великою репутаційною втратою для країни-агресорки. Крім того, це має тактичне та стратегічне значення, оскільки тепер загарбники фактично повністю втрачають контроль над правим берегом Дніпра.
  • 11 листопада 2022 року міноборони Росії заявило про завершення виведення окупаційного війська з Херсона. У Міністерстві оборони Великої Британії припустили, що до цього росіяни почали готуватися раніше, ймовірно, процес виведення окупантів розпочався ще 22 жовтня.
  • Російський правозахисник Марк Фейгін вважає, що вивід загарбників з Херсона став для кремлівського диктатора серйозною поразкою, яка змінила ставлення росіян до нього. На його думку, динаміка цих змін не стрімка, але Путін втрачає зв'язок з народом.