Про це 24 Каналу сказав політолог Микола Давидюк. Протистояння поширилось на цілу низку напрямків, де Росія і Туреччина раніше співпрацювали.
Дивіться також Ердоган має важелі, щоб дотиснути бункерного діда, – Братчук про продовження "зернової угоди"
Конфлікт розпочався через те, що Путін обіцяв Ердогану під час його виборчої кампанії й за посередництва президента Туреччини у переговорах віддати ЗАЕС МАГАТЕ.
У перегонах на посаду глави держави це давало б Ердогану декілька додаткових відсотків підтримки, щоб він міг перемогти у першому турі виборів, але Путін його кинув,
– пояснив політолог.
Саме тому Реджеп Ердоган публічно підтримав вступ України у НАТО та відпустив командирів "Азова" додому.
Зернова угода
Так само, у межах протистояння Росії та Туреччини, президент Реджеп Ердоган заявив, що Путін підтримає продовження "зернової угоди". Наразі речник Кремля Дмітрій Пєсков спростував заяву турецького керманича.
"Це також демонстрація протистояння двох країн, причому на закритих зустрічах турки нам повідомили, що навіть якщо Путін не дасть добро на продовження угоди –
вони готові виводити свої військові кораблі і прикривати наші торгові судна аби забезпечити транспортування зерна Чорним морем", – зазначив політичний експерт.Протистояння Росії та Туреччини: дивіться відео
Повернення командирів "Азовсталі" додому
- 8 липня під час робочого візиту до Туреччини президент Володимир Зеленський повідомив, що командири "Азовсталі" повертаються до України.
- Під час зустрічі із журналістами керівник Офісу Президента Андрій Єрмак сказав, що йому невідомо, чи знали в Росії про рішення повернути командирів "Азовсталі" в Україну.
- Реджеп Ердоган повідомив, що азовців повернули в Україну на вимогу української влади.