Першого заступника голови Нацполіції В'ячеслава Аброськіна хотіли вбити російські спецслужби. Головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповідає, перед підривом у Києві розвідника Максима Шаповала, замах мав бути і на Аброськіна. Його врятувало відрядження.
Читайте також: Матіос розповів, як вбивці "вийшли" на розвідника Шаповала
Всього каже, спецслужби РФ планували здійснити замахи на 1,6 тисячі українських правоохоронців і вище керівництво держави. Також у слідства є нові дані щодо вибухів боєприпасів на військових складах у Калинівці.
Нами встановлено місця можливого пересування осіб, які без будь-яких перешкод потрапили на територію складу, знято сліди взуття для можливої ідентифікації,
– заявив Анатолій Матіос.
Окрім цього, головний військовий прокурор України додав ще один факт – у слідства є фотодокази пересування лосів та випасу худоби на території інших складів, де зберігаються артилерійські снаряди і ракетне озброєння. Анатолій Матіос розкритикував і військовослужбовців аеродрому "Шкільний" в Одесі. Мовляв, військові мали право стріляти на ураження, але не зробили нічого, аби зупинити зловмисників. А ось про резонансні справи – інформації обмаль.
Читайте також: Правовий вакуум: у листопаді ніхто в Україні не зможе розслідувати не пов'язані із корупцією справи
Уникають теми розслідування резонансних злочинів у своїх звітах і у СБУ. Обмежились лише одним – затримали підозрюваного у підриві авто працівника Служби безпеки Олександра Хараберюша. Про інші кричущі випадки – тиша. Все, що відомо: у більшості злочинів фігурує одна з версій – російський слід. Розголошувати інформацію на стадії розслідування і не потрібно, стверджує колишній керівник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. А нинішню хвилю звітів по незакритих справах називає піаром.
Звіт правоохоронців повинен бути за результатами вироку суду, що вступив у законну силу. Все інше, то повсякденна робота,
– зазначив Василь Вовк.
Основна мета Кремля – дестабілізувати ситуацію в Україні, як терактами, так і у інформаційному полі, каже професор політології Олексій Гарань. На його думку, справа не в тому, звітувати чи не звітувати, адже запит громадськості ігнорувати не потрібно. Головне, щоб сказане було дійсністю, а реформа силових та правоохоронних структур була не лише косметичною.
Водночас громадськість вимагає розслідувань резонансних замахів та вбивств військовослужбовців, політиків та наближених до них.