Лише у 10-ти з 30 округах конкуренції між кандидатами Яценюка і Кличка не буде.
Об'єднана опозиція зібрала закритий з'їзд у понеділок. Днем раніше Віталій Кличко зняв 26 своїх кандидатів і запропонував відкликати 22.
При цьому УДАР відмовився лише від 2 мажоритарників у Києві, і запропонував колегам у столиці 7 кандидатів, більшість з яких чинні народні депутати.
"Вся ця ситуація останніх 3 днів вона була, безумовно, чистою інформаційною провокацією", - заявила кандидат в народні депутати від ОО "Батьківщина" Ксенія Ляпіна.
"В мене немає жодних конфліктних питань", - сказав кандидат в народні депутати Сергій Терьохін.
Загалом партії на користь одна одної зняли понад 50 кандидатів. Однак більшість з тих, хто отримав в окрузі на одного конкурента менше, все одно немає шансів перемогти.
УДАР здебільшого зняв своїх завідомо непрохідних кандидатів на Вінниччині, Львівщині, Сумщині та Харківщині.
"Батьківщина" відповіла тією ж монетою, у Києві поступились лише одним .
Інших переважно відкликали з Дніпропетровська, Запорізької, Харківської та Луганської областей.
На Донбасі Об'єднана опозиція відмовилась від 3-х кандидатів.
Нічого не втративши і не здобувши на сході, "Батьківщина" і УДАР так і не домовились .
Завдяки конкуренції їхніх кандидатів шанси на перемогу тут отримують провладні висуванці.
Опозиційні ж мажоритарники замість об'єднуватися, обмінюються взаємними обвинуваченнями і переконують у переможності свого рейтингу.
"Ситуація склалася наступним чином: нам підклали кота в мішку, у нас немає іншого вибору. Я знімати свою кандидатуру апріорі не можу. Тому що сьогодні кандидат, який йде поруч зі мною, вже готова потенційна тушка", - запевняє кандидат в народні депутати від партії УДАР по 222 округу Рена Назарова.
"Це була гра, наслідок якої реалізувати 2 сценарії: прибрати найбільш рейтингового кандидата, таким чином розчистивши дорогу представнику Партії регіонів, або залишитися і таким чином відбирати голоси. Цілком зрозуміло, що домовитися було просто неможливо", - переконує кандидат в народні депутати від ОО "Батьківщина" по 222 округу Дмитро Андрієвський.
Віталій Кличко у ситуації з мажоритарниками грав на свій рейтинг. У цьому переконує політолог Євген Магда.
"За великим рахунком від цього виграв Кличко. Чому? Вони першими оголосили, кого вони знімають, і далі висунули свої умови. Тобто він показав свою сильну позицію. "Батьківщина" була змушена знімати своїх людей, тому що в іншому випадку вона б виглядала як абсолютно неконструктивна політична сила, яка не тримає свого слова. Для неї ситуація взагалі не надто гарна, вона може опинитися третьою за результатами партійних виборів", - вважає політолог Євген Магда.
На думку політолога, щоб не бути третьою, а залишитися головною опозиційною силою, "Батьківщина" намагалася втягнути УДАР у так звану демократичну коаліцію ще до голосування.
Але Віталій Кличко відмовився. Мовляв, угоду про співпрацю партії підписали ще на День соборності.
"Ми пропонуємо створення - це логічно. Спершу вибори, потім коаліція, це європейська традиція", - заявив лідер партії УДАР Віталій Кличко.
"Батьківщина" таки залишилася без УДАРу. В п'ятницю Віталія Кличка запросили на підписання коаліційної угоди. Але він не прийшов.
Кличку навіть виділили . Але принесений на урочистості прапор УДАРу так і залишився осторонь.
Угоду про співпрацю в майбутньому парламенті підписали 8 партій, які входять до об'єднаної опозиції "Батьківщина", та Всеукраїнське Об'єднання "Свобода".
"Це прикрість, що з нами немає Віталія, але при цьому я щиро сподіваюсь, що, можливо, якщо не вся його фракція, то частина приєднається до демократичної коаліції у наступному парламенті", - сказав голова Ради ОО "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
"Чекати будемо, але щось в мене таке складається враження, що для багатьох українців Кличко стане найбільшим розчаруванням цієї виборчої кампанії", - заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.
Об'єднаній опозиції називають грою на користь .
Політолог Сергій Таран вважає, що висновки щодо робити зарано.
Все залежатиме від його дій в останні дні передвиборчої кампанії.
"Якщо УДАР і Кличко будуть їхати на схід і збирати голоси невизначених на сході і на півдні України, то цей крок в принципі виправданий. Якщо ж він зосередить свої зусилля на центральній Україні, на заході, працюючи з опозицією на одному електоральному полі, то в цьому разі всі сумнівні припущення щодо УДАРу можуть мати сенс", - припустив політолог Сергій Таран.
Зазначимо, низка соціологів чи не головною інтригою виборів називають боротьбу саме між "Батьківщиною" і УДАРом за друге місце за результатами голосування по партійних списках.